Evlilik Programları ile Gelen Fenomenlik

YAZILARIM kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2143 okundu

Evlilik programları neden bu kadar izleniyor ? Gelin ve Damat adayları nasıl popüler oluyor ? Evlilik programları adayları neden evlenmiyor

Evlilik programları nereye gidiyor diye soruyor herkes… Aslında bu programlara katılan insanların büyük bir çoğunluğu evlenme amacıyla katılmıyor. Evlenme amacı var ise bile elde ettiği popülarite sayesinde bundan sapıyor.

evlilik programları

Bu programlarda belli bir popülarite kazandıktan sonra evlenmemek için her gelen talibine Hayır diyenden tutun da, Programda biri ile ilişkiye başlayıp devamlı kavga eden ve program gündeminde kendine yer bulanlara kadar her tür insan mevcut. Tabi bir de eski popülaritesini kaybetmiş ve tekrar medyatik olma çabası ile Evlilik Programları ‘na katılan insanlar var.

Uzun süre Evlilik programlarında boy gösterip, talip reddetme kıran adayların sosyal medya hesaplarına baktığınızda söylemeye çalıştığımı daha iyi anlayabilirsiniz. Bu insanlar toplumdaki Sıradan insanlar ancak instagram hesaplarında yüz binlerce takipçileri var. Peki sizce ne işe yarıyor bu takipçiler ?

Evlilik Programları ile Gelen Fenomenlik

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Bahar hanım imitasyon bir ayakkabının reklamını yapmış. Profiline baktığınızda sürekli bu şekilde reklam yaptığını görebilirsiniz. Reklam yapması bir yana tanıtımını yaptığı hesaplardan imitasyon ürünler satılıyor ve bu kanunlara aykırı bir durum. Konumuz bu olmadığı için kanuni boyutundan bahsetmeyeceğim.

evlilik programları hanife

Evlilik Programları ‘nın en popüler gelin adaylarından biri de yukarıdaki resimde gördüğünüz Hanife hanım. Kendisi tıpkı diğer yarışmacı gelin adayları gibi instagram hesabından reklam yaparak vergisiz kazanç sağlıyor. Bu iki örnekte görüleceği gibi evlilik programlarına katılan çoğu insan popüler olma ve bunu kazanca dönüştürme çabasında. Benim düşünceme göre bu popüler adaylar, evlenip program dışında kaldığında popülerliğini yitireceğini muhtemelen biliyorlar ve bu nedenle evlenme konusunda ağır davranıyorlar.

Bir de Popülaritesini kaybetmiş adaylardan bahsetmiştik. Bu adaylara örnek vermek gerekirse, eski popstar yarışmacısı Bayhan, Eski bir yarışmada aşk yaşayan Sinem ve Caner, Gece kulübü vb. yerlerde sahneye çıkan şarkıcılar bu isimlere örnek olarak verilebilir.

evlilik programları hanife bayhan

Benim asıl anlamadığım nokta, evlilik programında talip arayan birini neden 415 bin kişi takip ediyor ? yani nedir bu kişiyi özel kılan ? Bu insanların topluma ne faydası var ?

Sanırım bunları hiç bir zaman anlayamayacağım…

Eğer anlatabilecek birileri varsa “Yorum” kısmına beklerim

 

 

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Son Yorumlar

 • Misafir

  Yazdıklarınızı şimdi denedim fakat başarısız. Her şeyi denedim fakat olmadı. Galiba Sony Editor programından hazırladığım kanal listesinde bir sıkıntı var ama çözemedim. buradan kanal listeme ulaşabil...
 • Akifturan

  Merhaba kontrol ederim teşekkürler
 • Akifturan

  Merhaba kullandığınız usb'yi fat32 şeklinde formatladınız mı? Formatladıysanız bir de tv'nin diğer usb girişine takarak deneyin
 • Misafir

  merhaba sony editörden kanal listemi ayarladım 50w805c televizyonum var fakat hep yükleme sırasında başarısız oluyor. tv yi fabrika aarlarına geri döndürüp tekrar kurdum, yüklemeyi denedim yine başarı...