Video Editör Programları ve Video Yapma

BİLGİSAYAR VE İNTERNET kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 529 okundu

En iyi video editör programları Sony Vegas Movie Studio,VideoStudio Pro,Adobe Premier Pro, Movie maker video yapma ve düzenleme programları

Video editör ve Video yapma deyince hemen aklıma Movie Maker ‘ da yapılan o çılgın arabesk rap slaytları geldi. Bir ara böyle bir moda vardı ve Movie Maker ‘ı kullanabilen ergenler google görsellerden aşağıdaki tarzda resimler edinerek video yapıyordu. Şimdi tabi daha profesyonel video editörü programlar var.

video yapma video editör

Movie Maker’ı bonus olarak listenin sonuna ekledik. Listemizi en profesyonel programlardan, daha az profesyonel programlara doğru sıraladık.

1) Adobe Premier Pro

video yapma video editör

Adobe Premier Pro  profesyonel kullanım için ideal bir video editör programıdır. Yüksek çözünürlüklü video düzenleme ve 3D video düzenleme gibi gelişmiş özellikleri bünyesinde barındıran bu program, ayrıca zengin ses ve video efektlerine sahiptir.

Adobe Premier Pro ile mobil cihaz ile yapılan çekimlerden, 8k çekimlere kadar her türlü video ortamını düzenleyebilirsiniz. Geliştirilmiş Lumetri color araçları sayesinde yaratıcılığınızı sergileyebilirsiniz.

Dosya boyutu yaklaşık 2 Gb olan bu program bilgisayarınızın işlemcisi, ram’i ve ekran kartı yeterli seviyede değil ise sizin için sorun çıkartabilir. Bu durumda yazımızın devamındaki daha amatör programları deneyebilirsiniz.

Deneme Sürümü İndirme linki : BURAYA TIKLAYIN

2) VideoStudio Pro X9.5 by Corel

Corel tarafından geliştirilen Video Studio Pro X9.5 Profesyonel ses araçları, 1500’den fazla efektleri, Multi kamera ve 4K çözünürlük desteği ile güçlü bir video editör programıdır.

Tüm beceri düzeyleri için kullanılabilen program, kullanıcı seviyesine göre özellikler barındırıyor.

video yapma video editör

VideoStudio Pro X9.5 programının sistem gereksinimleri şu şekildedir;

Intel Core Duo 1.8 GHz, Core i3 veya AMD Athlon 64 X2 3800+ 2.0 GHz veya daha yüksek

AVCHD ve Intel Quick Sync video desteği için gerekli Intel Core i5 veya i7 1.06 GHz veya üstü

UHD veya Çok Kamera düzenleme için Intel Core i7 veya AMD Athlon X4 veya daha yüksek

RAM 2 GB veya üstü , Windows için en az 4 GB 64-bit,  UHD veya Çoklu Kamera düzenleme için 8 GB

Programın deneme sürümünü indirmek için : TIKLAYIN

3) Sony Vegas Movie Studio

video editör programı

Sony Vegas Pro 13  barındırdığı özellikler arasında; gelişmiş arşiv araçları, ileri düzey ses ölçümü ve Vegas Pro Connect mobil iPad programı bulunmaktadır. Vega Pro 13; DVD Architect Pro 6, Dolby Digital Profesyonel Encoder ve FXHOME eklentileriyle birlikte yüklenir.

Programın boyutu 360 mb ‘dır. Diğer video editörü programlara göre sistem gereksinimleri daha düşüktür ve orta seviye kullanıcılar için idealdir. Program 30 günlük deneme süresince ücretsizdir.

Programı indirmek için BURAYA TIKLAYIN

4) Bonus: Efsane Video Editör Movie Maker

Video Editör video yapma programı

Şimdi böyle bir liste yapıp da Movie Maker‘a yer vermemek olmaz. Movie Maker çoğumuzun bildiği gibi profesyonel olmayan ama orta seviye bir kullanıcının ihtiyaçlarına karşılık verebilecek bir Video Editör programıdır.

Programın Son sürümü 2012 yılında Windows Live Movie Maker adıyla yayınlandı. Program ile videolara geçiş efektleri verebilir, videoları kesebilir veya birleştirebilir, yazı ekleyebilir ve fon müziği ekleyebilirsiniz.

Programı aşağıdaki linkten ücretsiz olarak indirebilirsiniz

http://www.tamindir.com/windows-live-movie-maker/indir


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Anti Spam *

Son Yorumlar

 • Akifturan

  Merhaba şu an için 5500 modeline ait liste yok. Olduğunda yazıyı eklerim
 • Misafir

  40 PFK 5500 HOCAM MODEL BU GÜNCEL KANAL LİSTESİ VARMI YARDIMCI OLURSAN SEVINIRIM KOLAY GELSIN SAGOLUN SIMDIDEN
 • Akifturan

  Rica ederim listenizi inceledim. Her şey normal silinen kanallarda "hide" yani gizleme seçeneği aktif ancak tv yazılımı bu kanalları yine de gösteriyor. Mailinize de dönüş yaptım. İyi akşamlar dilerim
 • Tancell

  ilginiz için teşekkür ederim. televizyonumda otomatik güncelleme kapalı. ayrıca sadece uydudan gelen yayını alıyorum. extra internet veya kablolu yayında mevcut değil. kanal listesini adresinize gönde...
 • Akifturan

  Merhaba tv'niz kanal silmeye izin vermiyor olabilir. Bu durumda silinen kanalların listenin sonunda olması iyi bir seçenek. Bir de ayarlardan otomatik kanal güncellemeyi kapatarak deneyin. Belki otoma...