2. El alınan aracın ispark borcunu sildirme

MÜHİM ŞEYLER kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 320 okundu

eski ispark borcu sildirme, 2.el aldığınız aracın ispark borcunu sildirme, ispark park cezası borcu iptali nasıl yapılır? ispark ceza itiraz

2. El bir araç aldığınız da aracın bir önceki sahibine ait ispark cezaları, hgs otoyol geçiş ücreti cezaları gibi bir çok ceza sizin adınıza gelebilir. Eğer 2. El aldığınız aracın önceki ruhsat sahibine ait park cezası varsa yazının devamında anlatılan işlemleri yaparak 2. El alınan aracın ispark borcunu sildirme işlemini online olarak yapabilirsiniz.

İlk olarak https://ispark.istanbul/online-basvuru/ adresine giriş yapın. Bu sayfada hangi başvuru türü için hangi belgelerin gerektiğini gösteren bir tablo var. Tescil öncesi borç itirazı için gerekli belgeler; Araç satış sözleşmesi ve Araç ruhsat fotokopisi. Bu belgelerin resmini veya bilgisayardan taranmış pdf’leri hazırlayın. Belgelerinizi hazırladıktan sonra sayfanın alt tarafında bulunan Belgelerinizi hazırladıysanız başvurunuzu yapmak için Tıklayın. Yazan bölüme tıklayarak giriş yapın.

aracın ispark borcunu sildirme

Karşınıza yukarıdaki resimdeki bir ekran gelecek. Burada bilgilerinizi doldurup başvuru tipi olarak “tescil öncesi borç itirazı” yazan kısmı seçin. Daha sonra “Sözleşmeler” kısmına tıklayarak araç ruhsat resminizi ve noter satış sözleşmesini sisteme yükleyin. Son olarak formu göndererek aracın ispark borcunu sildirme işlemini tamamlayın.

Şu anda ispark borçları araç satışına engel değil. Ancak ilerleyen zamanlarda tıpkı vergi borcu ve trafik ceza borcu gibi ispark borçları da araç satışına engel teşkil edebilir.

Aracınızı satarken sorun yaşamamak istiyorsanız siz de yukarıda anlatılan işlemleri yaparak aracınızın eski sahibinden kalan borçları ispark’a bildirebilirsiniz.


5 1 oy
Makale Reyting
Abonelik
Bildir
1 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
mahmut
2 yıl önce

paylaşım için teşekkürler