Android Servis Mesajı Sorunu

MOBİL TEKNOLOJİ kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 4631 okundu

Android servis mesajı sorunu Android 4 haneli numaralara mesaj atamama sorununun kesin çözüm yöntemlerini yazımızda paylaşıyoruz

Android Servis Mesajı sorunu hemen hemen her kullanıcının başına gelebilecek sinir bozucu bir durumdur. Ancak Servis numaralarına mesaj atamama sorununun çözümü yazımızda mevcuttur. Ayrıca Bayramlarda toplu mesaj atarken kişi sayısı sınırını ortadan kaldırıyoruz. İstediğiniz kişi sayısına toplu mesaj atabileceksiniz.

Android Servis Mesajı Android Servis Mesajı

Android telefonunuzdan 4 haneli bir servis numarasına mesaj atmak istediğinizde karşınıza yukarıdaki resimdeki gibi bir uyarı kutusu gelir. Bu numaraya mesaj göndermek ücretlendirmeye neden olabilir şeklinde bir uyarıdır bu ve sizden mesaj gönderme onayı ister. İşte bu ekranda eğer “Hiç bir zaman izin verme” butonuna dokunursanız, (ki benim  elim yanlışlıkla dokundu) bir daha 4 haneli servis numaralarına mesaj atamazsınız. Üstelik bunu düzeltmek mümkün olmayabilir.

Bazı forumlarda şu adımları izlediğinizde Android Servis Mesajı sorununun düzeleceği söylenmiş;

Ayarlar > > Uygulama yöneticisi (karşınıza gelen ekranda diğer seçeneğinin altında gözükebilir) > Mesajlaşma (karşınıza gelen ekranda hepsi seçeneğinin altında gözükebilir> Premium sms gönderme modu seçeneğini her zaman olarak değiştir.

Ancak bu işlemi yaptıktan sonra da sorun düzelmeyebilir. Tıpkı benim sorunumun düzelmediği gibi…

Gelelim bu sorunun kesin çözümüne…

Android Servis Mesajı Sorunu Kesin Çözüm

kesin çözüm olarak iki yöntem sunuyorum, ilk yöntem Telefondaki verileri yedekleyip cihazı Fabrika Ayarlarına Geri döndürme. Bu yöntem kesin çözüm olmakla birlikte eğer fabrika ayarlarına geri dönmek ve cihazı sıfırlamak istemiyorsanız, ikinci kesin çözüm yöntemi olarak Google tarafından sunulan messenger uygulamasını yükleyerek mesajlaşma programı olarak yetkilendirip telefondaki mevcut mesajlaşma programından kurtulabilirsiniz. Üstelik daha kullanışlıdır ve herhangi bir numaraya mesaj gönderirken sorun yaşamazsınız. Ben bu yöntemi seçtim sizlere de tavsiye ederim.

Android servis mesajı gönderememe

 

Google Play Store’dan messenger uygulamasını indirip kullanabilirsiniz

İndirme Linkihttps://play.google.com/store/apps/

Üstelik bu uygulamanın çok seveceğinizi düşündüğüm bir özelligi daha var

Google messenger sayesinde Bayramlarda toplu mesaj atarken 50 mesaj sınırına takılmazsınız. Aynı anda sınırsız kişiye toplu mesaj gönderebilirsiniz. Bildiğiniz gibi telefonunuzun mesaj gönderme uygulaması toplu mesaj gönderirken kişi sayısını sınırlandırır. Bu uygulama da sim kart üzerinden mesaj gönderir ancak kişi sınırlaması yoktur.

Sorununuz çözülmediyse veya Görüş ve önerileriniz için “Bir Cevap Yazın” bölümünden yorum yazabilirsiniz.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
0 0 oylar
Makale Reyting
Abonelik
Bildir
2 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Misafir
6 yıl önce

Admin ben denedim hepsini olmuyo?