Evlilik Programları ile Gelen Fenomenlik

YAZILARIM kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4238 okundu

Evlilik programları neden bu kadar izleniyor ? Gelin ve Damat adayları nasıl popüler oluyor ? Evlilik programları adayları neden evlenmiyor

Evlilik programları nereye gidiyor diye soruyor herkes… Aslında bu programlara katılan insanların büyük bir çoğunluğu evlenme amacıyla katılmıyor. Evlenme amacı var ise bile elde ettiği popülarite sayesinde bundan sapıyor.

evlilik programları

Bu programlarda belli bir popülarite kazandıktan sonra evlenmemek için her gelen talibine Hayır diyenden tutun da, Programda biri ile ilişkiye başlayıp devamlı kavga eden ve program gündeminde kendine yer bulanlara kadar her tür insan mevcut. Tabi bir de eski popülaritesini kaybetmiş ve tekrar medyatik olma çabası ile Evlilik Programları ‘na katılan insanlar var.

Uzun süre Evlilik programlarında boy gösterip, talip reddetme kıran adayların sosyal medya hesaplarına baktığınızda söylemeye çalıştığımı daha iyi anlayabilirsiniz. Bu insanlar toplumdaki Sıradan insanlar ancak instagram hesaplarında yüz binlerce takipçileri var. Peki sizce ne işe yarıyor bu takipçiler ?

Evlilik Programları ile Gelen Fenomenlik

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Bahar hanım imitasyon bir ayakkabının reklamını yapmış. Profiline baktığınızda sürekli bu şekilde reklam yaptığını görebilirsiniz. Reklam yapması bir yana tanıtımını yaptığı hesaplardan imitasyon ürünler satılıyor ve bu kanunlara aykırı bir durum. Konumuz bu olmadığı için kanuni boyutundan bahsetmeyeceğim.

evlilik programları hanife

Evlilik Programları ‘nın en popüler gelin adaylarından biri de yukarıdaki resimde gördüğünüz Hanife hanım. Kendisi tıpkı diğer yarışmacı gelin adayları gibi instagram hesabından reklam yaparak vergisiz kazanç sağlıyor. Bu iki örnekte görüleceği gibi evlilik programlarına katılan çoğu insan popüler olma ve bunu kazanca dönüştürme çabasında. Benim düşünceme göre bu popüler adaylar, evlenip program dışında kaldığında popülerliğini yitireceğini muhtemelen biliyorlar ve bu nedenle evlenme konusunda ağır davranıyorlar.

Bir de Popülaritesini kaybetmiş adaylardan bahsetmiştik. Bu adaylara örnek vermek gerekirse, eski popstar yarışmacısı Bayhan, Eski bir yarışmada aşk yaşayan Sinem ve Caner, Gece kulübü vb. yerlerde sahneye çıkan şarkıcılar bu isimlere örnek olarak verilebilir.

evlilik programları hanife bayhan

Benim asıl anlamadığım nokta, evlilik programında talip arayan birini neden 415 bin kişi takip ediyor ? yani nedir bu kişiyi özel kılan ? Bu insanların topluma ne faydası var ?

Sanırım bunları hiç bir zaman anlayamayacağım…

Eğer anlatabilecek birileri varsa “Yorum” kısmına beklerim

 

 

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
0 0 oylar
Makale Reyting
Abonelik
Bildir
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster