Hakkımda

Öncelikle Merhaba…

Sıcak bir Mayıs günü İstanbul’un tarih kokan semti Eminönünde dünyaya gelmiş olup, İlk ve ortaöğretimi İstanbul’da Üniversite öğrenimimi ise Kırıkkale Üniversitesinde tamamladım. Şimdilik eğitim hayatıma ara vermiş bulunmaktayım.  Evliyim ve iki çocuk babasıyım.

Biraz da internet’teki benden bahsetmek gerekirse, 15 yaşımdan itibaren hep internet ve web siteleriyle içli-dışlı olmuşumdur. İlk web sitemi 15 yaşında açmıştım . Askerlik dönemime gelene kadar onlarca site açtım,kapattım böyle bir döngüyle 2011 yılına dek İnternet aleminde var olma savaşı verdim diyebilirim.

İnternet dünyasından uzak geçen yaklaşık 1,5 yıldan sonra, kişisel bir blog açmaya karar verdim ve 2012 yılında Akifturan.com’u kurdum. Fakat daha sonra bu kişisel bir blog olmaktan çok insanlara yardımcı olmak adına bildiklerimi paylaştığım bir mecra haline geldi. Bunu ilk başta durdurmaya çalıştıysam da başarılı olamadım ve bilgi paylaştıkça çoğalır felfesine uygun bir biçimde hareket ederek “Kişisel Blog” ‘dan, Yol Gösteren Blog aşamasına geçiş yaptım.

Yol Gösteren Blog sloganının çıkış hikayesine gelirsek, bir gün bir reklam firması hakkında olumsuz görüşlerimi belirttiğim bir yazı yazmıştım. Aradan bir hafta geçti ve o yazı google’da firmanın adı yazıldığında ilk sayfada çıkmaya başladı. Bunun üzerine firma sahibi bana ulaşarak yazıyı kaldırmamı rica etti :) ben de kişilik olarak kimsenin ekmeğiyle oynamayacağımı ve yazıyı kaldırıp google indeksinden sildireceğimi söyledim. Aramızda 30 dk. bir telefon görüşmesi oldu ve akifturan.com’u tanımlarken, “İnsanlara kısa yolu gösteren site” tarzı bir yorum yaptı. Bu yorum benim gayet hoşuma gitti ve sitenin sloganını “Yol Gösteren Blog” olarak değiştirmeme neden oldu.

Nacizane kendimi geliştirebildiğim ve hala geliştirmeye çalıştığım Teknoloji alanındaki bilgimi blog üzerinden paylaşıyorum ve  blog yazmaktan keyif duyduğumu söyleyebilirim.

Şimdilik bu kadar… Sağlıcakla Kalın…

05.02.2016