Hızlı Şarj Olmuyor Sorunu Çözümü

MOBİL TEKNOLOJİ kategorisinde yazıldı. 137 yorum yapıldı, 21409 okundu

Samsung Galaxy S6 hızlı şarj olmuyor, Telefonum hızlı şarj olmuyor Note 5 hızlı şarj olmuyor Android hızlı şarj sorunu s7 note4

Samsung Galaxy S6, S6 Edge, S7, S7 Edge, Note 4, Note 5, Htc M9,Lg G3, G4, G5, Sony Xperia Z5 veya başka bir marka hızlı sarj destekli telefonunuz varsa ve hızlı şarj olmuyor ise yazıda anlatılan yöntemleri uygulayarak hızlı şarj olmama sorununu çözebilirsiniz.

Hızlı şarj olmuyor

Hızlı şarj teknolojisi hayatımıza girdikten sonra normal şarj cihazlarının yüzüne bakılmaz oldu. 7-8 saatlik şarj süresini 1-2 saate indiren cihazlar varken hızlı şarj cihazlarının popüler olmasına şaşırmamak lazım

Peki telefonunuz Hızlı şarj olmuyor ise ?

Benim gibi hızlı şarja alıştıysanız ve bir gün telefonunuzu şarja taktığınızda hızlı şarj yazısını göremezseniz moraliniz bozulabilir. Telaş etmeyin muhtemelen sorununuz benim de başıma gelen, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi hızlı şarj kablosunun aşınmasıdır.Hızlı şarj olmuyor

Zamanla aşınan, ezilen şarj kablonuz, adaptörden gelen akımı tam anlamıyla telefona aktaramayabilir ve bu durumda şarj süresi uzar. Çözüm ise yeni bir kablo almak. Ancak aldığınız kablonun hızlı şarj için uygun kalitede olması gerekmekte. Bunun için illa ki yüzlerce lira vererek orjinal şarj aleti almanıza gerek yok. S-link marka kablolarda hızlı şarj görevini yerine getiriyor. Aşağıdaki ürün istanbul bilişim mağazasında sadece 7.90 TL’ye satılıyor (2016 fiyatı) ve hızlı şarj adaptörüne uyum sağlıyor.

 

Başka bir markaya ait kabloda kullanabilirsiniz ama hızlı şarj’ı Nadirde olsa sorun kablodan değil de adaptörden kaynaklı olabilir. Bu durumda yeni bir hızlı şarj adaptörü temin edip denemeniz gerekiyor.

Eğer kablo ve adaptör sağlam ise geriye bir tek seçenek kalıyor. Muhtemelen sorununuz sistemsel veya donanımsal. Bu durumda ise telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapmanız gerekmektedir.

Fabrika ayarları da çare olmadıysa Batarya ya da şarj soketi sorunlu olabilir. Benim daha önce başıma geldi ve şarj soketinde sorun vardı. Eğer cihazın garantisi var ise servise başvurabilirsiniz. Garantisi yoksa başınızın çaresine bakmalısınız. Yorum kısmından iletişime geçerseniz elimden gelen yardımı esirgelemem.

Bazen telefonunuzu şarja taktığınızda telefon hızlı şarjı algılamıyor. Ancak çıkartıp tekrar takıldığında algılıyor. Bu sık karşılaşılan bir durum ve yazılım güncellemeleri ile ilerleyen zamanlarda çözülebilir. Eğer bataryanız fazla yıpranmış ise yani eskisi kadar uzun süreli kullanım yapamıyorsanız bu da hızlı şarjı engeller. Bataryanızın uzun ömürlü olması için telefonunuzu şarjı %15‘in altına düşmeden şarja takmayın ve şarjı dolmayan şarjdan çıkarmayın.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
0 0 oylar
Makale Reyting
Abonelik
Bildir
137 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Fason
2 yıl önce

Telefonum hızlı sarj olmuyor. Önceden sorunsuz oluyordu. Çocuk telefonu şarja taktı çıkardı. Ondan sonra sıkıntı başladı. Sağlam kablo ile denedim gene olmuyor. Soket mı batarya mi?

YALÇIN AKALP
3 yıl önce

ŞARJ KABLOSUNUN TELEFONA GİREN METALİN ALTINDA 2 TANE AYAK(ÇOK KÜÇÜK) VAR ONLAR KIRILMIŞTIR