Hürriyet Bumerang Kullanmalı mı ?

WEBMASTER kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3949 okundu

Hürriyet bumerang kullanmalı mı? bumerang avantajları ve dezavantajları neler? Bumerang reklam kazanç,Hürriyet yazarkafe,Bumerang ödülleri

Hürriyet bumerang kullanmalı mı?  ya da neden kullanmıyorum ? Hürriyet bumerang reklam kazancı, Hürriyet bumerang ödülleri

Hürriyet Bumerang

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, amacım bumerang servisini kötülemek değil. Blog dünyası için yararlı olduğunu düşünüyorum, fakat kullanmayı düşünmüyorum. Aşağıda bunların nedenlerinden kısaca bahsettim.

Bumerang‘ta bilindiği gibi 3 tür üyelik var. Bunlar; Bronz, Altın ve Platin Üyelik. Bunların arasındaki farklar ise kısaca şöyle; Platin üye olursanız Hürriyet Yazarkafe‘de yazılarınızı yayınlayabiliyorsunuz ve reklam teklifleri ile kazanç sağlayabiliyorsunuz. Altın üyelik’te sadece reklam tekliflerinden yararlanabiliyorsunuz, Yazarkafe‘ye yazılarınızı gönderemiyorsunuz. Bronz üyelikte ise sadece sitenizi Hürlist‘e ekliyorlar, reklam teklifleri ve yazarkafe’yi kullanamıyorsunuz.

Bumerang yukarıdaki resimde görüldüğü gibi bizlere Trafiğimizi arttırmayı ve Blogumuz sayesinde kazanç elde etmeyi vaat ediyor. Ancak görüştüğüm kişilerden, trafik yönünden herhangi bir etkisi olduğunu söyleyene henüz rastlamadım. Platin üye olursanız belki yazılarınızı yazarkafe’de yayınlayarak hit kazanabilirsiniz ancak, Altın ve Bronz üyeliklerde herhangi bir trafik etkisi görmeniz pek mümkün değil gibi.

Hürriyet Bumerang Kazanç

Diğer bir vaat olan kazanç konusuna gelirsek, Bumerang size bir tanıtım yazısı veriyor ve bunu blogunuzda yayınlamanız halinde size 3-5-10 TL gibi bir ücret veriyor. Bu ücret teklifi bazen yüksek rakamlara ulaşıyor olsa da genel olarak bu civarlarda. Reklamlar şu örnekte göründüğü gibi ;

bumerang-para-kazanma

Yüzlerce blog bu tanıtım yazısının aynısını yayınlıyor ve tabi ki Google bunu kopya içerik olarak algılıyor, bu da sitenizin google sıralamasını eksi yönde etkiliyor. Küçük rakamlar için kopya içerik yayınlayıp blog kalitenizi düşürmenize değmez ama belki yüksek rakamlar teklif edilirse düşünülebilir.

Son olarak belkide bumerang’ın en iyi olayı olan ve her yıl düzenlenen “Bumerang Ödülleri“nden bahsetmek istiyorum. Bumerang ödüllerinde En Tarz Blog, En Sosyal Blog, En çalışkan blog vb. alanlarda bumerang üyeleri yarışıyor. Jüri üyeleri genelde hürriyet yazarlarından oluşuyor ve ilk aşamada sms oylaması ile finalistler belirleniyor. Bu dönemde etrafınızda benim için şu numaraya sms at diyen blogger’lar dolaşabilir :) Belki bir gün bumerang kullanmaya başlarsam nedeni bu yarışma olacaktır :) Tipik bir Türk olarak yarışmaları seviyorum :)

Benim bumerang ile ilgili görüşlerim bu şekilde, bumerang bazı kurallarını değiştirirse belki fikrim değişebilir. Örneğin Yazarkafe’ye yazı göndermek konusunda ve reklam teklifleri konusunda daha cömert olabilirler.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Son Yorumlar

 • Akifturan

  Merhaba sanırım turk telekom modemi kullaniyorsunuz. Turk telekom modemlerinde böyle bir sorun var. Ama bağlananların tümünü görmek için size 2 uygulama önereceğim. Fing veya Wifiman uygulamalarından...
 • Misafir

  merhabalar en mac filtrelemeyi bulamıyorum ve daha fazla kişi bağlanmasına rağmen bağlananların sadece 4ü gözüküyor ne yapmalıyı . yardımcı olursanız seevinirim.
 • Akifturan

  Merhaba yazıda anlatılanları denediniz mi? mesela başka bir şarj aleti ile denediniz mi?
 • Akifturan

  liste için teşekkürler emre bey