İphone Şarj Olmama Sorunu Çözümü

MOBİL TEKNOLOJİ kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4504 okundu

İphone Şarj Olmama sorunu,İphone şarj olmuyor,İphone Şarj giriş soketi temizliği,İpad Şarj olmuyor,İphone şarj girişi temizleme video

İphone Şarj Olmama sorunu bir çok İphone ve İpad kullanıcısının başına gelen yaygın bir sorundur. İphone şarj olmuyor ise sorunun kaynağı şarj soketidir. Şarj girişindeki soket zamanla toz vb. cisimlerden dolayı çalışmaz hale gelebilir. 

İphone Şarj Olmama

Resimde de gördüğünüz gibi zamanla İphone veya İpad şarj girişine toz veya pantolon kaynaklı pamuk parçaları girebiliyor. Bu kirlenme sonucu cihazınız şarj almıyor olabilir. İphone Şarj olmuyor ise bunun için yapmanız gereken basit bir temizleme işlemidir ve bu temizleme işlemini sayfanın aşağısında bulunan video sayesinde kolayca yapabilirsiniz

İphone Şarj Olmama Sorunu Temizlik İşlemi

İphone şarj giriş yeri Temizliği ‘ne başlamadan önce en önemli husus kullanacağımız malzemedir. Asla metal bir cisim kullanmayın. Resimde de görüldüğü gibi kürdan veya metal olmayan bir cisim kullanabilirsiniz. İğne ve benzeri metal cisimler şarj giriş yerini bozabiliyor.

  • Kürdan yardımı ile şarj soketini temizleyin. Temizlik esnasında sokete zarar vermemeye çalışın.
  • Temizlikten sonra tekrar şarj etmeyi deneyin. Hala şarj edemiyorsanız giriş soketi oksitlenmiş olabilir.
  • İphone şarj girişini kürdanın ucundaki, alkole veya pas sökücü spreye batırılmış küçük bir bez ile temizleyebilirsiniz.

Genellikle şarj yerini temizleyince sorun düzelir. Ancak tüm çabalarınıza rağmen şarj etmeme sorunu devam ediyorsa, şarj soketini değiştirmeniz gerekmektedir. Kendiniz değiştirebiliyorsanız piyasada 25-30 TL civarı satılmaktadır. Gittigidiyor ve n11 gibi sitelerde mevcuttur. Kendiniz değiştiremiyorsanız da bir teknik servisten yardım alabilirsiniz.

Ayrıca isterseniz İphone cihazlara ait Şarj giriş soketini temizleme ile ilgili Videoyu izleyebilirsiniz.

İphone Şarj soketi Temizleme Videosu

Eğer Şarj soketiniz bozuksa aşağıda iphone cihazların şarj soketi değiştirme videosu mevcut. Yalnız her modelde değişiklik gösterebileceği için siz kendi modelinize ait videoyu Youtube‘da aratarak bulabilirsiniz.

Bu da İphone Şarj soketi değiştirme videosu ;

İphone 5 ve İphone 5s için Şarj giriş soketi temizleme videosu

İphone 6 ve 6s için Şarj giriş soketi temizleme videosu

 

Videolar İngilizce seslendirilmiş olsa da yapılan işlemleri tekrar ederek İphone cihazınızın şarj giriş soketini temizleyebilir veya değiştirebilirsiniz.

Son olarak sorununuzu çözemediyseniz ve yardıma ihtiyacınız varsa Yorum kısmından bildirebilirsiniz. Ayrıca  sorununuzu  bertaraf ettiyseniz de yine Yorum kısmından teşekkürlerinizi iletebilirsiniz. Diğer Bilgisayar, İnternet, Cep Telefonu teknolojileri ve Elektroniğe dair sorunlarınız için Destek&Yardımlaşma sayfamızı ziyaret ediniz.

 

 

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
0 0 oylar
Makale Reyting
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster