İstanbul Turbo Tamir Merkezi Gümüş Turbo

OTOMOBİLLER kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 102 okundu

İstanbul güvenilir garantili turbo tamir ve bakım servisi Gümüş turbo İkitelli Osb. istanbul turbo tamir merkezi orjinal parça ile garantili turbo tamiri, turbo çalışma sistemi

Bildiğiniz gibi düşük hacimli motorlardan daha fazla verim alabilmek amacıyla turbo şarj sistemi kullanılmaktadır. Aracınızın turbo sistemi bozulduysa yeni bir turbo satın almak sizin için oldukça masraflı olabilir. Ancak yeni bir Turbo satın almaktansa, mevcut turbonuzu uzman bir istanbul turbo tamir merkezinde tamir ettirerek tasarruf edebilirsiniz.

Öncelikle Turbo tamiri nasıl yapılıyor biraz açıklayalım; Arızalı turbo içi açılarak parçaları tek tek kontrol ediliyor. Arızalı parçalar yenisiyle değiştiriliyor. Böylece tümüyle değiştirmek yerine sadece arızalı parçaları değiştirerek Turbo sorununu çok daha uygun bir maliyet ile çözebilirsiniz.

istanbul turbo tamir

Turbo Sisteminin Çalışma Prensibi

1. Egzos manifoldundan bir metal hortum yardımıyla ya da turbo motorunun egzos emme kısmının direkt olarak egzos manifolduna bağlanmasıyla turbo motorunun egzos kismindaki tribünü çevirir.

2. Çevrilen egzos türbini bir kol yardımıyla kompresör tribününü çevirir.

3. Çevrilen kompresör türbini havayı alarak intercooler’a pompalar.

4. Intercooler’da soğutularak hava molekülleri küçültülür.

5. Sıkıştırılan hava emme manifoldundan yanma odasına basılır.

Turbo tamiri için Uzman bir Turbo tamir servisi arıyorsanız istanbul turbo tamir için, İkitelli Organize sanayide bulunan Gümüş Turbo’yu ve Ali ustayı tavsiye ederim. Kendisi işinin ehli ve güvenilir bir esnaftır.

 

 


Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Reklam

Son Yorumlar

 • Akifturan

  Merhaba yazıdaki liste çok eski sayılmaz bir deneyin isterseniz. Yazıda bulunandan başka liste yok maalesef
 • Akifturan

  Merhaba Uydu yönünüzü kontrol edin. Belki sorun olabilir
 • Akifturan

  Merhaba Chansort programı ile kendi listenizi düzenleyebilirsiniz
 • CEM MAN

  Merhaba, 65XD8505 Sony Modelim. Güncel kanal ve frekans listeniz var ise rica ederim. Türksat ve Hotbird tanımlı. Bir de yakın zamanda Astra ilave etmeyi düşünüyorum. Bu da hazırda varsa 2. bir dosya...