İyi Telefon Mutlu, Casper Tamirci Eder

YAZILARIM kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4695 okundu

Casper akıllı telefon alınır mı,Casper akıllı telefonları yerli mi,Casper via v10 şebeke sorunu,Casper telefonlarını fransız wiko üretiyor.

Yeni bir telefon alma aşamasında iseniz ve Casper akıllı telefon alınır mı? gibi sorularınız varsa bu yazı tam size göre. Bende yerli olduğunu düşünerek zamanında bir Casper telefon aldım ve hayal kırıklığına uğradım. Peki gerçekten Casper akıllı telefonları yerli mi ?

casper v5 yerli mi

2 sene önce İphone ‘umu çaldırınca(düşürünce) tekrardan İphone almak istemedim. Bir nevi İphone‘dan soğudum. Aslında İphone ‘un bir kabahati yok ama benim de böyle bir huyum var işte soğuyunca olmuyor !

Nitekim o zamanlar yerli malı olduğunu düşündüğüm Casper via V8 model cep telefonunu aldım. İlk zamanlar pek sorun çıkmadı ancak bir süre sonra Ses tuşları ve kilit tuşları basmamaya başladı.Bir müddet sonra düzeliyordu ancak ara sıra sorun çıkartarak beni çileden çıkartıyordu. Nitekim cihaz garantili olduğu için Teknik Servisin yolunu tuttum. Bu konuda haklarını yememek lazım, Teknik servis cihazı biraz geç teslim etti ancak cihaz geldiğinde ekstra olarak kasasını da değiştirmişlerdi ve servis notunda kasada çizikler olduğu için müşteri memnuniyeti adına değiştirdiklerini yazmışlardı. Gerçekten çok hoşuma gitti ve tebrik ettim.

Ancak aynı sorunu bir kaç ay sonra tekrar vermeye başladı ve tekrar Servisi beklememek için kendim müdahale etmek istedim. Bu telefonun kapağını yapıştırıcıyla yapıştırmışlar vida vs. yok ve ısıtarak açmanız gerekiyor. Ayrıca açtığınız zaman eliniz yapış yapış oluyor.

casper

Casper Telefonlar Yerli Mi ?

Neyse telefonu bir şekilde açtık sorunu hallettik. Asıl şoku ise Yurt dışı seyahatimde İsviçre‘de yaşadım. İkinci el telefon satan bir mağazada benim telefonun aynısı çıkmasın mı ! Telefon tıpa tıp aynı ancak üzerinde “Wiko” yazıyor. İşte en büyük hayal kırıklığını orada yaşadım. Casper Fransız akıllı telefon üreticisi “Wiko” dan aldığı telefonların üzerine kendi logosunu basıyormuş.

Her neyse Casper firmasını kötülemek istemem çünkü Telefonlarının yerli olduğunu iddaa ettiğini söyleyemeyiz. Sadece Türkiye’nin en ince telefonu gibi sloganlar kullanıyorlar ve bu insanlarda yerli algısı oluşturuyor.

casper via telefon

Telefon bir müddet sonra Şebeke sorunu yaşamaya başladı. Bu nedenle sim kart değişikliği bile yaptım ama sonra sorunun donanımsal bir sorun olduğunu tespit ettim. Bir şekilde onuda onardım ve telefonu yedek telefon olarak rafa kaldırdım. Çünkü Casper ile uğraşmaktan bıkmış ve başka bir telefon almıştım.

Ancak sorunlar henüz bitmemişti… Bir kaç ay sonra Telefonu açmaya çalıştığımda açılmadı şarja taktım şarj’da olmuyordu. İnternetten şarj soketi sipariş ederek şarj soketini değiştirdikten sonra sorun düzeldi. Tam herşey yoluna girdi derken bir kaç gün sonra hoparlörü patladı :)

Tabi Casper V8’in üzerine bir çok model çıkarttı ve belkide kalitesini arttırmış olabilir. Hala telefonları Wiko‘dan mı alıyorlar onuda bilmiyorum ama sonuç olarak benim Casper’dan ağzım yandı. Bu telefon sayesinde ortalama bir tamirci kadar kendimi geliştirdim :)

 

 

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
0 0 oylar
Makale Reyting
Abonelik
Bildir
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster