Kaliteyi bozmadan resim büyütme Online

BİLGİSAYAR VE İNTERNET kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 235 okundu

kaliteyi bozmadan resim büyütme, ücretsiz online resim büyütme siteleri. Fotoğrafın kalitesini bozmadan büyütme işlemi nasıl yapılır?

Boyutlarını büyütmek istediğiniz resimlerinizi, kaliteyi bozmadan resim büyütme işlemi yaparak programsız online olarak büyütebilirsiniz. Bunun içi size önereceğim bir kaç site var. Bu sitelere büyütmek istediğiniz resmi yükleyerek saniyeler içerisinde büyük halini indirebilirsiniz.

Boyutları küçük olan bir resmi küçültmek paint’le bile yapılabilen basit bir işlem olmasına rağmen, resmi büyütmek bir nebze daha zor. Büyütülen resmin kalitesi bozulabileceği için bu işlemin photoshop gibi programlarla yapılması daha makbuldür. Ama herkesin bilgisayarında photoshop bulunmuyor. Bulunsa bile herkes photoshop yapamıyor. Peki Kaliteyi bozmadan resim büyütme işlemini en pratik şekilde nasıl yapabiliriz?

  1. Adobe İmage Enlarger
kaliteyi bozmadan resim büyütme

Link : https://www.adobe.com/tr/photoshop/online/image-enlarger.html

Yukarıdaki linke tıklayarak adobe sitesinden resminizin veya fotoğrafınızın boyutunu hızlı bir şekilde büyütebilirsiniz. Üstelik resim kaliteniz bozulmaz ! Yapmanız gereken sadece resminizi yükleyip istediğiniz piksel değerlerini girmek. Sonra görüntüyü yeniden boyutlandır butonuna tıklayarak büyütülmüş resminizi indirebilirsiniz.

2.Bigjpg

Bigjpg de tıpkı adobe gibi online resim, fotoğraf büyütme hizmeti sunuyor. Eğer Adobe’den memnun kalmazsanız Bigjpg’yi deneyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Fotoğraf seç butonuna tıklayıp ardından gelen pencereden istediğiniz ayarları yaparak tamam butonuna basmak.

kaliteyi bozmadan resim büyütme bigjpg

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi resminizin boyutunu 2 katına ve 4 katına ücretsiz olarak çıkartabiliyorsunuz. Eğer daha fazla büyütmek isterseniz kaydolmanız gerekiyor. Resminizin kalitesi bozulmadan hızlı bir şekilde büyütme işlemi yapılıyor.

Link: https://bigjpg.com

Kaliteyi Bozmadan Fotoğraf büyütme

3. Photo Enlarger

Son olarak Photo Enlarger tıpkı adobe ve bigjpg gibi ücretsiz olarak online resim ve fotoğraf büyütmeye olanak sağlıyor. İlk olarak resmimizi seçiyoruz daha sonra Scale kısmından yüzde kaç büyütmek istiyorsak ayarlıyoruz (dilerseniz piksel değeri de girebilirsiniz). Son olarak Enlarge butonuna basarak işlemi tamamlıyoruz.

Link: https://www.photoenlarger.com

Evet sanırım bu 3 program kaliteyi bozmadan resim ve fotoğraf büyütme konusunda size yeterli gelecektir. Bu işlemi yapabileceğiniz bir çok site var ancak ben en iyi 3 siteyi yazıya ekledim. Tabi ki benim tercihimi soracak olursanız Adobe image Enlarger’ı tercih ederim. Ancak diger siteler de çok iyi birer alternatif. Dilerseniz resimlerinizi büyüttükten sonra yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum formunu doldurarak gönderebilirsiniz.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
3 2 oylar
Makale Reyting
Abonelik
Bildir
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster