Laptop ve Pc Kablosuz internet Sorunu Çözümü

BİLGİSAYAR VE İNTERNET kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4074 okundu

Laptop ve Pc Kablosuz internet Sorunu oldukça baş ağrıtabilir.çözümü ise yazımızda bulabilirsiniz. wifi kablosuz internet sorunu kesin çözüm

Laptop ve Pc Kablosuz internet Sorunu çoğu kişinin başına gelebilecek bir sorundur ve oldukça baş ağrıtabilir. Bu sorunun temelinde bir çok neden olabilir. Aşağıdaki adımları uygulayarak çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Aslında böyle bir sorun yaşadığımızda aklımıza ilk gelen Kablosuz bağdaştırıcının Driver’ının yüklü olup olmadığını kontrol etmektir. Ancak ben daha önce yaşadığım bir tecrübeden dolayı ilk olarak Laptop’unuzda wifi’yi açıp kapatmaya yarayan bir tuş olup olmadığına bakmanızı öneriyorum. Bazı markalarda gerek olmamasına karşın böyle bir tuş gizleniyor ve siz hatayı başka yerlerde ararken, aslında tek yapmanız gerekenin o tuşa basmak olduğunu farkediyorsunuz. Boşa harcanan bir kaç saat yanınıza zarar kalıyor :) Maalesef bir arkadaşın laptop’unu formatlarken başıma geldi…

İkinci adımda ise şu yolu izleyin  Bilgisayarım >Sağ tık>Yönet>aygıt yöneticisi >kablosuz bağdaştırıcılar ‘a tıklayın ve eğer aygıt devre dışı ise Etkinleştirin.

Kablosuz internet Sorunu

Eğer Aygıt yöneticisinde Kablosuz ağ bağdaştırıcısının yanında soru işareti veya ünlem işareti varsa bu işaretler aygıt sürücüsünün (driver) yüklü olmadığını gösterir.

Ağ bağdaştırıcısının modeline göre, google’da arama yaparak driverini bulup yükleyebilirsiniz veya Driver Booster,Uniblue DriverScanner  ve benzeri driver bulma programları bilgisayarınıza kurup driver’ı otomatik yükleyebilirsiniz. Ya da ürününüz hangi marka ise o markanın destek sayfasından ürün modelinizi yazarak ürüne ait driver’ları indirebilirsiniz.

Kablosuz internet Sorunu Alternatif Çözüm

Eğer Aygıt yöneticisinde Kablosuz Ağ Bağdaştırıcı’yı göremiyorsanız ve driver‘ın yüklü olduğundan eminseniz donanımsal bir arıza ile karşı karşıya kalmış olma olasılığınız yüksek. Cihazınız garantili ise Teknik Servis’e başvurun. Cihaz garantili değil ise daha ucuz bir yöntem olarak fiyatı 10 ile 30 TL arasında değişen Wifi Adaptörü satın alarak wifi sorununu çözebilirsiniz.

Kablosuz internet Sorunu Resimde gördüğünüz cihaz Piyasadaki en kaliteli ürünlerden biridir ve fiyatı 30 TL civarıdır. Kablosuz internet Sorunu ‘nuzu uygun bir fiyata çözecektir.

Son Olarak yazıda anlatılanlar ile sorununuzu çözemediyseniz yazının altında bulunan yorum formunu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz. Sorununuzu çözmek için başka yöntemler deneyebilir ve fikir alışverişinde bulunabiliriz. Ayrıca bana admin@akifturan.com e-posta adresimden mail atabilirsiniz.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Son Yorumlar

 • Akifturan

  Merhaba sanırım turk telekom modemi kullaniyorsunuz. Turk telekom modemlerinde böyle bir sorun var. Ama bağlananların tümünü görmek için size 2 uygulama önereceğim. Fing veya Wifiman uygulamalarından...
 • Misafir

  merhabalar en mac filtrelemeyi bulamıyorum ve daha fazla kişi bağlanmasına rağmen bağlananların sadece 4ü gözüküyor ne yapmalıyı . yardımcı olursanız seevinirim.
 • Akifturan

  Merhaba yazıda anlatılanları denediniz mi? mesela başka bir şarj aleti ile denediniz mi?
 • Akifturan

  liste için teşekkürler emre bey