Modem Dns Ayarlama Resimli Anlatım

BİLGİSAYAR VE İNTERNET kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 5612 okundu

Modem Dns Ayarlama ile yasaklı sitelere giriş için tek tek cihazlarınızı ayarlamanıza gerek kalmaz.Sadece modeme dns atayarak tüm sitelere

Modem dns ayarlama diğer bir deyişle modem dns değiştirme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa bu yazı size rehber niteliğinde olacaktır. Modem dns değiştirme yöntemleri sayesinde modeminizin dns ayarını yapabileceksiniz. Artık çoğu insan bilgisayarının ve cep telefonunun dns adresini değiştirmeyi öğrendi. Ancak modem dns ayarlama fazla bilinmeyen bir yöntemdir.

İnternette özgürce gezinmek için çoğu internet kullanıcısı bilgisayar ya da modem dns adreslerini değiştirme yöntemine başvuruyor. Dns adresini tek tek cihaz bazında değiştirebileceğiniz gibi, kullandığınız modemin dns ayarını da değiştirebilirsiniz. Tek tek uğraşmak yerine modemin dns ayarını değiştirmek sizin için hem daha pratik olur, hem de mobil cihazlarınızda ekstra işlem yapmanıza gerek kalmaz.

Modem Dns Ayarlama için İlk olarak modem arayüzüne giriş yapın. Modem’inizin ip adresini bilmiyorsanız aşağıdaki listeden bulabilirsiniz. Airties, Zyzel, Huawei, İnca, Asus gibi cihazlarda genelde ip adresi 10.0.0.2 veya 192.168.2.1 olur ancak siz yine de aşağıdaki listeden kontrol edin.

modem ip adresleri

Modem Dns Ayarlama

Modem arayüzüne girdikten sonra sol tarafta bulunan menü’den İnternet Ayarları ‘na tıklayın sonra açılan alt menüden “Dns Ayarı” na tıklayın. (markaya göre bazı modemlerde değişiklik gösterebilir)

modem dns ayarlama

Daha sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz menü gelecek.

modem dns ayarlamak

Benim anlatımda kullandığım modem Airties. Sizin modeminizde menü farklılık gösterebilir. Dns Ayarı sekmesine tıkladığınızda resimdeki gibi bir alan karşınıza çıkar. Bu boşluklara kullanmak istediğiniz Dns Adreslerini yazın ve kaydet‘e tıklayın.

Örneğin benim önerdiğim,  4.2.2.4 , 4.2.2.5 ve 4.2.2.6 dns adreslerini yazabilirsiniz. İsterseniz başka adreste girebilirsiniz. Bu sizin tercihinize kalmış.

İşlemi kaydettikten sonra modeminizin dns adresini başarıyla değiştirmiş olursunuz. Değişikliğin aktif olması için bazı modemlerde yeniden başlatma gerekebilir. Yardıma ihtiyaç duyarsanız “Yorum” bölümünden yazabilirsiniz. Hangi adımda takıldığınızı da yazarsanız çözüm bulmaya çalışırız.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Pingback: Android Sunucu ile güvenilir bir bağlantı kurulamıyor - Akifturan.Com

Son Yorumlar

 • Akifturan

  Merhaba oyunun kayıt dosyaları silindiyse bir şey yapamazsınız. Ama kayıt dosyaları duruyorsa kurtarma şansınız olabilir.
 • Akifturan

  Merhaba aşağıdaki yazıda kanal listenizi nasıl düzenleyebileceğiniz anlatılmıştır. https://www.akifturan.com/smart-tv-kanal-duzenleme-programi-chansort/
 • MERT

  Merhaba, selamlar. UJ kodlu televizyonuma yükleme aşamasına getiriyorum ancak farklı ülke hatası veriyor. Vaktiniz varsa yardımınızı bekliyorum. Hoşçakalın.
 • Misafir

  Selamın aleyküm öncelikle. Benim bi sorum olcaktı pes2019 lite oyununu indirdim ücretsiz olan sonra bu takım baya oynadım transfer yaptım takımım baya iyi oldu engel yedim 7gün şikayet üzerine sonra P...