Modem Dns Ayarlama Resimli Anlatım

BİLGİSAYAR VE İNTERNET kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 3846 okundu

Modem Dns Ayarlama ile yasaklı sitelere giriş için tek tek cihazlarınızı ayarlamanıza gerek kalmaz.Sadece modeme dns atayarak tüm sitelere

Modem dns ayarlama diğer bir deyişle modem dns değiştirme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa bu yazı size rehber niteliğinde olacaktır. Modem dns değiştirme yöntemleri sayesinde modeminizin dns ayarını yapabileceksiniz. Artık çoğu insan bilgisayarının ve cep telefonunun dns adresini değiştirmeyi öğrendi. Ancak modem dns ayarlama fazla bilinmeyen bir yöntemdir.

İnternette özgürce gezinmek için çoğu internet kullanıcısı bilgisayar ya da modem dns adreslerini değiştirme yöntemine başvuruyor. Dns adresini tek tek cihaz bazında değiştirebileceğiniz gibi, kullandığınız modemin dns ayarını da değiştirebilirsiniz. Tek tek uğraşmak yerine modemin dns ayarını değiştirmek sizin için hem daha pratik olur, hem de mobil cihazlarınızda ekstra işlem yapmanıza gerek kalmaz.

Modem Dns Ayarlama için İlk olarak modem arayüzüne giriş yapın. Modem’inizin ip adresini bilmiyorsanız aşağıdaki listeden bulabilirsiniz. Airties, Zyzel, Huawei, İnca, Asus gibi cihazlarda genelde ip adresi 10.0.0.2 veya 192.168.2.1 olur ancak siz yine de aşağıdaki listeden kontrol edin.

modem ip adresleri

Modem Dns Ayarlama

Modem arayüzüne girdikten sonra sol tarafta bulunan menü’den İnternet Ayarları ‘na tıklayın sonra açılan alt menüden “Dns Ayarı” na tıklayın. (markaya göre bazı modemlerde değişiklik gösterebilir)

modem dns ayarlama

Daha sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz menü gelecek.

modem dns ayarlamak

Benim anlatımda kullandığım modem Airties. Sizin modeminizde menü farklılık gösterebilir. Dns Ayarı sekmesine tıkladığınızda resimdeki gibi bir alan karşınıza çıkar. Bu boşluklara kullanmak istediğiniz Dns Adreslerini yazın ve kaydet‘e tıklayın.

Örneğin benim önerdiğim,  4.2.2.4 , 4.2.2.5 ve 4.2.2.6 dns adreslerini yazabilirsiniz. İsterseniz başka adreste girebilirsiniz. Bu sizin tercihinize kalmış.

İşlemi kaydettikten sonra modeminizin dns adresini başarıyla değiştirmiş olursunuz. Değişikliğin aktif olması için bazı modemlerde yeniden başlatma gerekebilir. Yardıma ihtiyaç duyarsanız “Yorum” bölümünden yazabilirsiniz. Hangi adımda takıldığınızı da yazarsanız çözüm bulmaya çalışırız.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Pingback: Android Sunucu ile güvenilir bir bağlantı kurulamıyor - Akifturan.Com

Reklam

Son Yorumlar

 • Akifturan

  Merhaba liste için teşekkürler davut bey. Sayenizde aynı tv kullananlar faydalanabilecek.
 • Davut Alper BALCI

  Merhabalar, 19.06.18 Tarihi itibariyle Lm serisi için düzenlenmiş kanal listesi. Bendeki model Lm660s https://yadi.sk/d/_ECXHBsW3Y8VWR
 • Akifturan

  Merhaba ayarları sıfırladıktan sonra kanalları bulabilmeniz gerekirdi. Bir kaç kez deneyin bazen ilk seferde bulamayabilir. Eğer otomatik aramayla bulamazsanız şu frekanslarla arama yapın: 12380 V SR:...
 • mehmet

  Merhaba, uf8507 tv im var trt4k yüklemeye calısırken biraz fazla kurcaladım ve olan sinyali kaybettim, kablolarda herhangi bir sorun yok, sinyal olmadıgı için diger kanallarda gitti, tv yi sıfırlayıp...