Playstation Dualshock 4 Kapanma Sorunu Çözüm

GENEL kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 1591 okundu

playstation 4 dualshock 4 kapanma sorunu. Ps4 kolu kendi kendine kapanıyor. Ds4 bluetooth anten sorunu ve çözümü resimli anlatım

Playstation 4 kullanıcısı iseniz ve Dualshock 4 kapanma sorunu yaşıyorsanız birazdan okuyacaklarınız derdinize derman olabilir. Bende bu sorunun çözümünü bloglarda aramıştım ancak bulamamıştım. Ama şimdi bu sorunu çözen biri olarak herkesin yararlanması için bu yazıyı yazma gereği duydum.

dualshock 4 kapanma sorunu

Bir gün Playstation cihazım dualshock 4 ‘ü tanımamaya başladı. Başka cihazla , başka kabloyla denediysem de bir türlü başarılı olamayıp Servisin yolunu tuttum. Servisteki kontrollerden sonra anakart’ın değişmesi gerektiği söylendi. Benim ps4 eski versiyon anakart’a sahip olduğu için ve artık temin edemediklerinden yeni versiyon anakart takacaklarını bunun da uyum sağlamaması durumunda ücret iadesi yapacaklarını söylediler.

Bu arada cihaz ithalatçı garantili ve birebir değişim yapmadılar. Çünkü artık cihaz ithalatı yapmadıklarını söylediler. Bu arada doların yükselmesi nedeniyle benim alacağım iade ücreti yeni bir cihazı karşılamayacağı için tamirat yapmalarını istedim. Bunları anlatıyorum çünkü eğer ithalatçı garantili cihaz kullanıyorsanız sizde aynı olayları yaşayabilirsiniz. Sony garantili ürünlerde ise durum farklı. Arıza durumunda birebir değişim yapılıyor.

Ps4 anakart değişti ve sorunum çözüldü. İthalatçı firma cihazı birebir değiştirmese bile beni mağdur etmeyerek cihazı onardı. Ancak Eve gittiğimde Oyun oynarken Dualshock 4 cihazın bazen 10-15 dakika bazen 1 saat içerisinde kendi kendine kapandığını farkettim. Sanki şarjı bitiyormuş gibi kapanıyor sonra Ps tuşuna basınca açılıyordu.

Böylece Dualshock 4 kapanma sorunu ile tanışmış oldum ve tekrar servisin yolunu tuttum. Ds4 servisteki kontrollerde kapanmadı ve geri teslim ettiler. Ancak evde yine ara sıra kapanmaya devam ediyor ve sinirimi bozuyordu. En son tekrar servisin yolunu tuttum ama bu sefer bir sorunu daha fark etmiştim. Ses çıkışını ds4 kulaklığına verdiğimde ses ve müziklerde takılmalar, donmalar oluyordu. Elektronik’ten anladığım için sorunu bulmanın sevinciyle tekrar servise gittim ve durumu anlattım. Tabi ilk başta inanmadılar ama ben sorunun cihaz ile dualshock arasında bağlantı kuran antende olduğuna servisi de ikna ettim. En azından deneyelim dedim. Onlarda sorun antenden kaynaklanmaz ama bir deneyelim dediler ve anteni değiştiler. Hemen ses çıkışını kulaklığa verdim ve sesin net bir şekilde takılmadan geldiğini farkettim. Teknisyene de kulaklığı verdim ve müziğin artık takılmadığını o da farketti. Dualshock 4 kapanma sorunu artık çözülmüştü.

Tabi ki sizin sorununuz anten kaynaklı olmayabilir. Bazen bir arıza birden fazla nedenden kaynaklanabilir. Ancak eğer siz de sorunun antenden kaynaklandığını düşünüyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak bluetooth antenin değişimini resimli olarak adım adım anlatan görsellere ulaşabilirsiniz.

Ps4 Bluetooth anten değişimi anlatımı için tıklayın.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. benim ds4 v2 mde kendi kendine kapanıyor ve steamle alakalı olduğunu düşünüyorum

Son Yorumlar

 • Akifturan

  Merhaba sunny tv'de kanal listesini usb ye kopyalama gibi bir fonksiyon var mı? böyle bir fonksiyon varsa kanal listesi uzantısına göre program önerebilirim
 • Resul

  Üstad, Kolay gelsin. Ben de sunny-sn55uil08-55 smart tv var. Bununla ilgili kanal listesi var mı elinizde. Ayrıca Amiko A3 android uydu kullanıyorum. kendim yeni kanal listesi oluşturmak istiyorum anc...
 • Yasaklı Sitelere Giriş Dns Ayarları Resimli Anlatım - TurkeyInput

  […] 12. Modem Dns Ayarlama Resimli Anlatım – Akifturan.Com […]
 • Akifturan

  Merhaba yazıdakilerden başka liste yok maalesef. kendi listenizi chansort programı ile düzenleyebilirsiniz. https://www.akifturan.com/smart-tv-kanal-duzenleme-programi-chansort/