Playstation kardeşligi nasıl yapılır

OYUN DÜNYASI kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 141 okundu

ps4 playstation kardeşligi nasıl yapılır? ps kardeşliginin avantajları nedir ps4 e birden fazla hesap ekleme PS4 ana hesap ikincil hesap

Playstation 4 sahibi iki arkadaş arasında hesap ve oyun paylaşımı işlemine playstation kardeşligi deniliyor. Peki playstation kardeşligi nasıl yapılır ? avantajları nelerdir ? Bütün bu konuları yazımızda ele alacağız.

playstation kardeşligi

Öncelikle Playstation kardeşligi avantajlarından bahsedelim.

İki hesaptan herhangi birinin ps plus üyesi olması yeterli. Her ay 2 adet hediye oyunu iki kullanıcı da indirebilir.

Ayrıca biliyorsunuz ki bazı oyunları online oynayabilmek için ps plus hesabınız olması gerekiyor. İki hesaptan birinin ps plus üyesi olması halinde, diğer kullanıcı da ps plus üyesi olmasa bile online oyun oynayabilir.

İki kullanıcı arasında anlaşarak 300 TL olan bir oyunu 150 / 150 paylaşarak ödeyebilir. Böylece oyunu yarı fiyatına almış olurlar.

Peki playstation kardeşligi nasıl yapılır ?

A kişisi playstation hesap bilgilerini B kişisine verir. B kişisi Ps4’ü açtığında “Yeni kullanıcı oluştur” Bölümünden A kişisinin mail adresi ve şifresini girerek hesabı kendi PS4 sistemine ekler. Daha sonra “bu hesabı ana hesap olarak etkinleştir” veya “ikincil hesap olarak etkinleştir” seçenekleri çıkar. Burada ana hesap olarak etkinleştirme yapacaksınız.

Yine aynı şekilde A kişiside B kişisinin hesabına kendi sisteminden giriş yaparak ana hesap olarak etkinleştirir. Böylece işlemler tamamlanır.

Eğer aşağıdaki gibi “bu sistem ana PS4 sisteminiz olarak etkinleştirilemiyor. Hesabınız başka bir sistemi ana PS4 sisteminiz olarak önceden etkinleştirildi. ” hatasını alırsanız arkadaşınızın aşağıdaki adımları izleyerek hesap yönetiminden kendi hesabını kendi Ps4’ünde ikincil hesap olarak ayarlaması gerekiyor.

playstation kardeşligi

PlayStation Network’e ilk kez giriş yapmak için kullandığınız PS4 sistemi ana PS4 sisteminiz olarak otomatik etkinleştirilir. İlk kez giriş yaptıktan sonra sisteminizi ana veya ikincil hesap olarak etkinleştirmek için (Ayarlar) > “Hesap Yönetimi” > “Ana PS4 Sistemi Olarak Etkinleştir” > “Etkinleştir” menüsünden ikincil PS4 sistemi olarak düzenleyebilirsiniz. Playstation kardeşligi konusunda sorularınız varsa Yorum kısmından iletebilirsiniz.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Son Yorumlar

 • Akifturan

  Merhaba. Eğer internet sağlayıcınız ile ilgili bir sorun yoksa (altyapı vs.) evinize gelen telefon kablosunun eski olmasından kaynaklı sorun yaşıyor olabilirsiniz. eğer kabloda sorun olmadığını düşünü...
 • Misafir

  Abi bende şöyle bir problem var vdsl aboneliğine geçtim 50 mbps olan tarifeye ama 10 mbps alıyorum internet hızımı modeme gelen de bu arayüzde gördüğüm snr dbmde iyi durumda modemimde destekli bağlant...
 • Akifturan

  yazıda anlatılanların hepsini denemenize rağmen çözüm bulamadıysanız servise gitmenizde yarar var
 • Misafir

  Telefonum a50 hızlı şarj özeliği kaybeti herşeyi denedim olmadı