PlayStation Store’dan İndirilen Oyunun Silinmesi

OYUN DÜNYASI kategorisinde yazıldı. 9 yorum yapıldı, 6875 okundu

Playstation store sayesinde oyun konsolunuza oyun indirebiliyorsunuz bildiğiniz gibi.PlayStation Store'dan İndirilen Oyunun Silinmesi

PlayStation Store'dan İndirilen Oyunun Silinmesi

PlayStation Store’dan İndirilen Oyunun Silinmesi

Playstation store sayesinde oyun konsolunuza ödemesini yaptığınız oyunu indirebiliyorsunuz bildiğiniz gibi.Peki ya PlayStation Store’dan İndirilen Oyunun Silinmesi veya Playstation’un bozulması durumunda ne oluyor merak ediyorsanız, merak etmeyin herhangi bir kayıba uğramıyorsunuz detayları aşağıda resmi siteden alıntı yapılmıştır…

 

İndirilen oyunlar, ana ekrana döndüğünüzde otomatik olarak yüklenir. Oyunun yüklenmesi tamamlandığında, oyun simgesi giriş ekranında görünür.
Bildirim göstergesini seçin ve oyunun başarıyla yüklenip yüklenmediğini görmek için bildirimi görüntüleyin.

PlayStation Store'dan İndirilen Oyunun Silinmesi

 • Yüklenemeyen bir oyunu yüklemeyi yeniden denemek için, bildirim listesinde başarısız yüklemeyle ilgili bildirimi seçin.
 • Eklentiler gibi oyun verileri, yani oyunla ilgili veriler, giriş ekranında oyunun simgesini seçerek ve ardından oyunun LiveArea™ ekranında [Başlat] öğesini seçerek oyunu başlattığınızda yüklenir.
 • Daha önce PlayStation®Store’dan satın aldığınız bir oyunu silseniz bile, ilave ücret ödemeden oyunu tekrar indirebilirsiniz.

 

PlayStation®Store’dan oyunları, oyun eklentilerini, videoları ve diğer içerikleri satın alabilir ve indirebilirsiniz. Ayrıca, video kiralayabilir, oyunların en yeni ücretsiz deneme sürümlerini ve tanıtım videolarını da indirebilirsiniz.

 • PlayStation®Store’dan yalnızca hesabınızın kayıtlı olduğu ülke veya bölge için sunulan içeriği indirebilirsiniz.
 • İçeriği indirmek için, bir hafıza kartı* gerekir.
  *
  PCH-1000 serisi sistem için, PS Vita sistemi için bir hafıza kartınızın takılı olması gerekir.
 • Bazı indirmeler, sisteminizin Internet’e Wi-Fi bağlantısı kullanarak bağlanmasını gerektirir.
 • Sisteminize yalnızca SD (standart çözünürlüklü) videoları indirebilirsiniz.
 • Oynatma ve indirme için izin verilmiş kullanım koşulları içeriğe göre değişiklik gösterebilir.
 • İçeriğe bağlı olarak satın almak veya indirmek için PlayStation®Plus’a katılmanız gerekir.
1.
İndirmek istediğiniz içeriğin ayrıntılar ekranında, [Hemen Satın Al] veya [İndir], [Hemen Al] veya [Hemen Kirala] öğesini seçin.
[İndir] veya [Hemen Al] öğesini seçerseniz indirme işlemi başlar.
[Hemen Satın Al] veya [Hemen Kirala] öğesini seçerseniz, satın alma onay ekranı görünür.
2.
Görüntülenen bilgileri onaylayın ve [Sipariş Ver & Öde] öğesini seçin.
PlayStation Store'dan İndirilen Oyunun Silinmesi
Satın alma tamamlandığında, indirme işlemi otomatik olarak başlar.
İndirme veya yükleme işleminin ilerlemesini kontrol etmek için, PS düğmesine basın ve ekranın sağ üst köşesindeki bildirim göstergesini seçin.
Önceden sipariş edilen içerik için ödeme yapma ve içeriği indirmeyle ilgili ayrıntılar için, PlayStation®Store’da verilen bilgilere bakın.
 • Sisteminizi satın alma işlemi sırasında, satın alma onayı ekranı görüntülenmeden önce, şifre girilmesini gerektirecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Şifre, hesabınızın şifresidir. (Seçenekler) > [İşlem Yönetimi] > [Güvenlik] öğesini seçin ve sonra onay işareti koymak için [Ödeme için şifre iste] onay kutusunu seçin.
 • Sisteminiz, içerik satın aldığınızda veya indirdiğinizde otomatik olarak etkinleştirilir. Hesabınız için etkinleştirilebilecek aygıtların sayısı sınırlıdır ve her içerik tipine göre değişiklik gösterir. Satın alma veya indirme, içerik türüne göre etkinleştirme sınırını aşıyorsa, bir mesaj görüntülenir ve içeriği satın alamaz veya indiremezsiniz. Bu içerik tipini satın almak veya sisteminize indirmek için, öncelikle hesabınızla ilişkilendirilmiş ve etkinleştirilmiş olan farklı bir cihazı devre dışı bırakmalısınız. Bu cihazı kullanarak diğer cihazı devre dışı bırakın ve sonra içeriği satın almayı veya sisteminize indirmeyi tekrar deneyin.

İçeriği tekrar indirme

Bazı içerik yeniden indirilebilir. (Seçenekler) > [İndirme Listesi] öğesini seçin ve sonra indirmek istediğiniz içeriğin yanındaki [İndir] öğesini seçin.

PlayStation Store’dan İndirilen Oyunun Silinmesi konusunda Yorum yaparak benimle iletişime geçebilirsiniz


Bunlar da İlginizi Çekebilir
5 1 oy
Makale Reyting
Abonelik
Bildir
9 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Eren
3 yıl önce

Ben Ps4 ü sıfırladım.Hesabıma girdim .Oyunlar gözükmedi.Lisansları geri yükledim .Ama oyunlar gelmedi.Lisansları geri yükledikten sonra ne yapmalıyım?

Misafir
4 yıl önce

ps3 e format attım oyunlarım silindi playstation storeden indirilebilecekleri görüntüle diyorum donuyor yada atıyor ordan

Misafir
4 yıl önce

Merhabalar ps store den sniper elite 4 digital deluxe sürüm aldık. Yükleme işlemi yaparken oyunu yanında kamuflaj görünüm paketi de yüklenirken ben yanlışlıkla iptal ve sil butonuna bastım şimdi napmam gerekiyor geri bulmak ve yeniden yüklemek için yardımlarınızı bekliyorum

Misafir
4 yıl önce

Selamın aleyküm öncelikle. Benim bi sorum olcaktı pes2019 lite oyununu indirdim ücretsiz olan sonra bu takım baya oynadım transfer yaptım takımım baya iyi oldu engel yedim 7gün şikayet üzerine sonra Ps4 playstore başaka hesaba girim derken kullanıcı sıfırladım otomatikmen oyunda silindi:( onca emek gitti bu pes 2019 kurtarabilirmiyim acaba ne yapmalıyım rumuz mağdur oyuncu:(

Olcay
7 yıl önce

Ben battlefield 4 ve ufc 2 yi sildim .. geri yüklemek istiyorum aama nedense yine ücret istiyorlar