PlayStation Store’dan İndirilen Oyunun Silinmesi

OYUN DÜNYASI kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 4495 okundu

Playstation store sayesinde oyun konsolunuza oyun indirebiliyorsunuz bildiğiniz gibi.PlayStation Store'dan İndirilen Oyunun Silinmesi

PlayStation Store'dan İndirilen Oyunun Silinmesi

PlayStation Store’dan İndirilen Oyunun Silinmesi

Playstation store sayesinde oyun konsolunuza ödemesini yaptığınız oyunu indirebiliyorsunuz bildiğiniz gibi.Peki ya PlayStation Store’dan İndirilen Oyunun Silinmesi veya Playstation’un bozulması durumunda ne oluyor merak ediyorsanız, merak etmeyin herhangi bir kayıba uğramıyorsunuz detayları aşağıda resmi siteden alıntı yapılmıştır…

 

İndirilen oyunlar, ana ekrana döndüğünüzde otomatik olarak yüklenir. Oyunun yüklenmesi tamamlandığında, oyun simgesi giriş ekranında görünür.
Bildirim göstergesini seçin ve oyunun başarıyla yüklenip yüklenmediğini görmek için bildirimi görüntüleyin.

PlayStation Store'dan İndirilen Oyunun Silinmesi

 • Yüklenemeyen bir oyunu yüklemeyi yeniden denemek için, bildirim listesinde başarısız yüklemeyle ilgili bildirimi seçin.
 • Eklentiler gibi oyun verileri, yani oyunla ilgili veriler, giriş ekranında oyunun simgesini seçerek ve ardından oyunun LiveArea™ ekranında [Başlat] öğesini seçerek oyunu başlattığınızda yüklenir.
 • Daha önce PlayStation®Store’dan satın aldığınız bir oyunu silseniz bile, ilave ücret ödemeden oyunu tekrar indirebilirsiniz.

 

PlayStation®Store’dan oyunları, oyun eklentilerini, videoları ve diğer içerikleri satın alabilir ve indirebilirsiniz. Ayrıca, video kiralayabilir, oyunların en yeni ücretsiz deneme sürümlerini ve tanıtım videolarını da indirebilirsiniz.

 • PlayStation®Store’dan yalnızca hesabınızın kayıtlı olduğu ülke veya bölge için sunulan içeriği indirebilirsiniz.
 • İçeriği indirmek için, bir hafıza kartı* gerekir.
  *
  PCH-1000 serisi sistem için, PS Vita sistemi için bir hafıza kartınızın takılı olması gerekir.
 • Bazı indirmeler, sisteminizin Internet’e Wi-Fi bağlantısı kullanarak bağlanmasını gerektirir.
 • Sisteminize yalnızca SD (standart çözünürlüklü) videoları indirebilirsiniz.
 • Oynatma ve indirme için izin verilmiş kullanım koşulları içeriğe göre değişiklik gösterebilir.
 • İçeriğe bağlı olarak satın almak veya indirmek için PlayStation®Plus’a katılmanız gerekir.
1.
İndirmek istediğiniz içeriğin ayrıntılar ekranında, [Hemen Satın Al] veya [İndir], [Hemen Al] veya [Hemen Kirala] öğesini seçin.
[İndir] veya [Hemen Al] öğesini seçerseniz indirme işlemi başlar.
[Hemen Satın Al] veya [Hemen Kirala] öğesini seçerseniz, satın alma onay ekranı görünür.
2.
Görüntülenen bilgileri onaylayın ve [Sipariş Ver & Öde] öğesini seçin.
PlayStation Store'dan İndirilen Oyunun Silinmesi
Satın alma tamamlandığında, indirme işlemi otomatik olarak başlar.
İndirme veya yükleme işleminin ilerlemesini kontrol etmek için, PS düğmesine basın ve ekranın sağ üst köşesindeki bildirim göstergesini seçin.
Önceden sipariş edilen içerik için ödeme yapma ve içeriği indirmeyle ilgili ayrıntılar için, PlayStation®Store’da verilen bilgilere bakın.
 • Sisteminizi satın alma işlemi sırasında, satın alma onayı ekranı görüntülenmeden önce, şifre girilmesini gerektirecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Şifre, hesabınızın şifresidir. (Seçenekler) > [İşlem Yönetimi] > [Güvenlik] öğesini seçin ve sonra onay işareti koymak için [Ödeme için şifre iste] onay kutusunu seçin.
 • Sisteminiz, içerik satın aldığınızda veya indirdiğinizde otomatik olarak etkinleştirilir. Hesabınız için etkinleştirilebilecek aygıtların sayısı sınırlıdır ve her içerik tipine göre değişiklik gösterir. Satın alma veya indirme, içerik türüne göre etkinleştirme sınırını aşıyorsa, bir mesaj görüntülenir ve içeriği satın alamaz veya indiremezsiniz. Bu içerik tipini satın almak veya sisteminize indirmek için, öncelikle hesabınızla ilişkilendirilmiş ve etkinleştirilmiş olan farklı bir cihazı devre dışı bırakmalısınız. Bu cihazı kullanarak diğer cihazı devre dışı bırakın ve sonra içeriği satın almayı veya sisteminize indirmeyi tekrar deneyin.

İçeriği tekrar indirme

Bazı içerik yeniden indirilebilir. (Seçenekler) > [İndirme Listesi] öğesini seçin ve sonra indirmek istediğiniz içeriğin yanındaki [İndir] öğesini seçin.

PlayStation Store’dan İndirilen Oyunun Silinmesi konusunda Yorum yaparak benimle iletişime geçebilirsiniz


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Ben battlefield 4 ve ufc 2 yi sildim .. geri yüklemek istiyorum aama nedense yine ücret istiyorlar

  • Merhaba oyunları satın aldığınız kimlikle playstation store ‘a girdiğinizde indirebilir öğeler kısmından daha önce ödemesini yaptığınız oyunları indirebilirsiniz

Son Yorumlar

 • Akifturan

  Merhaba home tuşunu değişmen gerekir
 • Akifturan

  Merhaba kanal listenizin uzantısı nedir? kullandiginiz usb yi fat32 şeklinde biçimlendirdiniz mi? tv'deki bir başka usb girişini denediniz mi?
 • Can Kılıç

  Panasonic tx-49DS503E Marka cihazımdan kanal listesini aldım programda düzenledim farklı kaydettim ve usb ye aktardam televizyona takıp tv ye aktarmaya çalışınca aktaramıyorum yüklenmiyor.Sorun ve çöz...
 • EMİRHAN KOCAAĞA

  KARDEŞİM BENİM HOME TUŞU DA BOZUK BU DURUMDA I TUNES OLAYINI NASIL YAPABİLİRİM