Polis Teşkilatının 171. Yılı Kutlu Olsun

YAZILARIM kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4349 okundu

Polis Teşkilatının 171. Yılı Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan Polisleri kabul etti.Törende başarılı polisler ödüllendirildi.

polis teşkilatı 171. yıl ödül töreni

Bugun Polis Teşkilatının 171. Kuruluş Yıldönümü…

Bu nedenle Cumhurbaşkanı Erdoğan Polisleri Beştepe’de kabul etti. Törende Son dönemde Güneydoğu Anadolu’da görev yapmış olan başarılı polislere “Başarı Belgesi” verildi.

Son 6 ayda maalesef 400’ü aşkın şehit verdik. Polis ve Askerlerimiz vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için gözlerini kırpmadan Şehadete yürüdüler. Aynı zamanda bölücü terör örgütüne büyük darbe vurarak binlerce terörist’i etkisiz hale getirdiler.

Ankara’da yapılan törene izlediyseniz eğer, İki bacağını kaybeden Polis abimiz dikkatinizi çekmiştir.Bu abimizin adı Ömer KULA. Aşağıda bu abimiz ve törende ödül alan diğer kahramanların yazdıkları kahramanlık destanından bir kesit bulacaksınız…

Hacı Murat DİNÇER : Cuma namazı öncesinde abdest alırken, teröristlerin başka bir bölgede saldırıda bulunduğunu duyarak aracıyla bölgeye intikal eden ve  5 terörist’i etkisiz hale getiren emniyet müdürümüz.

Komiser Yrd. Emre DUMAN : Şube müdürü DİNÇER’in girdiği çatışmada sonradan yardımına koşan ve “geldik müdürüm yalnız değilsin” diyerek müdürüyle beraber girdiği çatışmada 4 teröristi etkisiz hale getirmiştir.

Komiser Aykut TÜRK : Devriye görevinde şüphelendiği aracın bir evin bahçesine girdiğini fark ederek, o evde el yapımı patlayıcı üretimi yapan 5 terörist’in yakalanmasını sağlamıştır.

BaşPolis Memuru Metin ŞAN : Cizre’de canını hiçe sayarak çok sayıda silah ve mühimmat’ın ele geçirilmesini sağlamıştır.

Polis Memuru Salim Öğüt : 51 yaşındaki Salim Öğüt yaralı arkadaşlarını kurtarmak için, yoğun ateş altında arkadaşlarının bulunduğu binaya girerek arkadaşlarını kurtarmıştır ve en son kendisi binadan çıkarken bombalı saldırıda kollarından yaralanmıştır.

Polis Memuru Ömer KULA : 27 Aralıkta Askerlerimiz ile birlikte mücadele ederken yoğun ateş altında yaralandığını gördüğü Askere seslenerek “Yardımına geliyorum” der, ancak yerinden kalkamaz. Patlayan bombadan dolayı iki ayağını kaybetmiştir ve buna rağmen sürünerek yaralı Askere yardım etmeye çalışır.

Polis Memuru Mesut BOZDAĞ : Kendisi Kayserili eşi Diyarbakırlı olan Bomba imha uzmanı Mesut BOZDAĞ, Şırnakta bomba imhası esnasında teröristler tarafından vurulur. Çelik yelek sayesinde yara almadan kurtulduğu bu saldırıdan bir süre sonra şark görevi bitmiştir, ancak o evine dönmeyi reddetmiştir. 27 Aralık 2015 tarihinde Askeri tim ile yürüttüğü operasyon sırasında vurularak ağır yaralanır. Üstelik iyileştikten sonra devletin vereceği nakdi tazminatı, baktığı yetimler ve hasta kardeşine rağmen reddeder.

Polis Memurları Aykut Bakacı ve Hayrettin Geçeci  : Taksimdeki bombalı saldırıda boş bir bebek arabası vardı hatırlarsanız. İşte o bebek arabasındaki Asya bebeği, olay günü patlamayı duyup olay yerine ilk koşan Yunus timinde görevli polisler hastaneye kendi motorları ile yetiştirdiler.

Polis Memuru Ömer Faruk YAŞA : Şırnak’ta yüzünden yaralanmasına rağmen bulunduğu mevziyi terketmeyerek roketatar kullanan bir teröristi etkisiz hale getirmiştir.

Bu yazı vesilesiyle tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize ise şifa diliyorum.

VİDEO

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
0 0 oylar
Makale Reyting
Abonelik
Bildir
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster