PS4 lisansın doğrulanması için sunucuya bağlanılamıyor

Akifturan tarafından OYUN DÜNYASI kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 38 okundu

Bildiğiniz gibi Playstation bir oyunu iki hesapta oynamanıza izin veriyor (Primary-Secondary) Ancak bazen bu oyunları oynamak istediğinizde kilit simgesi çıkabilir ve “içerik kullanılamıyor PS4 Lisansın doğrulanması için sunucuya bağlanamıyor ” şeklinde hata mesajı alabilirsiniz. Bunun çözümünü aşağıdaki adımlarda anlattık.

PS4 lisansın doğrulanması

1.Adım: Playstation dijital oyunları ve ps plus hediye oyunlarını oynayabilmeniz için internet bağlantınız olması gerekmektedir. İnternet bağlantısı olmadığı durumlarda playstation network’e bağlanamayacak ve doğal olarak dijital oyunlarınızı oynayamayacaksınız. Bu nedenle ilk olarak internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Playstation’un ayarlar sekmesinden veya başka bir cihazla kontrol edebilirsiniz.

2.Adım: İnternet bağlantınız da sorun yoksa ama Playstation network’e bağlanamıyorsanız modeminize reset atın. Belki Playstation ip alamamıştır veya ip çakışması olmuştur. Bazen modem kaynaklı böyle bir sorun oluşabiliyor ve modeme reset atınca düzeliyor.

3.Adım: Unutmamak gerekir ki bazen Sony sunucularında global bir sıkıntı olabiliyor. Böyle bir sorun olup olmadığını playstation kullanıcısı olan bir arkadaşınızdan doğrulayabilirsiniz. Böyle global bir sorun nadir olur ama yine de daha önce yaşadığımız için belirtmek istedik. Eğer sadece sizi ilgilendiren bir bağlantı sorunu varsa son adıma geçebiliriz.

4.Adım: Bir arkadaşımın başına böyle bir olay gelmişti. Playstation’u açınca içerik kullanılamıyor Lisans doğrulanamadı hatası almıştı. İlk 3 adımı birlikte denedik ancak sorun çözülmedi. Yani internet var ama Playstation’da yok. ben de İnternet servis sağlayıcısını aramasını söyledim. Türk telekomu aradı ve sorunu çözdüler. Türk telekom playstation ağını kafasına göre engellemiş. Yani neden böyle bir şey yaptılar bilmiyorum. Sonuç olarak türk telekomun yaptığı işlem sonucunda sorun çözüldü.

Eğer siz de PS4 lisansın doğrulanması hatası alıyorsanız yukarıdaki adımları sırayla uygulayın. Büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir. Bu işlemleri PS5 Sisteminde de uygulayabilirsiniz. Sorununuz çözülmediyse “Yorum” kısmından yorumunuzu yapabilirsiniz

Bir ek bilgi vermek istiyorum. Eğer lisans sorununuz satın aldığınız oyunlara erişememekle alakalı ise, aşağıdaki linkten Lisansları geri yükleme işlemi yapmayı deneyebilirsiniz.

https://www.playstation.com/tr-tr/support/games/restore-licences-playstation/

Son olarak, eğer playstation kardeşliği (Primary – Secondary hesap) hakkında bilgi almak istiyorsanız daha önce yayınladığımız şıı yazıyı inceleyebilirsiniz; https://www.akifturan.com/playstation-kardesligi-nasil-yapilir


Bunlar da İlginizi Çekebilir
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Son Yorumlar

 • Akifturan

  Merhaba ayarlar' da otomatik kanal güncelleme varsa kapatırsanız sorununuz çözülür.
 • ahmet

  merhaba sayın admin. sony kdl55w805b kullanıyorum. kanal listemin sürekli güncellenmesini istemiyorum. pc hazırlayıp attığım listenin üzerine yeni kanal eklenmesini nasıl engelliyebilirim. tv nin yava...
 • Akifturan

  merhaba rar şifresi yok
 • Misafir

  rar sifresi nedir