Smart özelliği olmayan tv’yi smart tv yapmak

TELEKOM VE ELEKTRONİK kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 406 okundu

normal tv'yi smart tv yapmak, netflix olmayan tvye netflix eklemek, smart olmayan tvyi smart yapmak, android tv box alırken nelere bakmalı

Smart tv’ler içerisinde netflix, youtube, digiturk gibi uygulamalar barındırdığı için hayatımıza kolaylık katmakta. Smart tv’niz sayesinde Bilgisayara gerek duymadan netflix dizilerini izleyebilir, internete girebilir ve bir çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Peki Sahip olduğunuz tv’de Smart tv özelliği yoksa ? Normal tv’yi smart tv yapmak için yapmanız gereken oldukça basit.

tv'yi smart tv yapmak
tv’yi smart tv yapmak

Yukarıda gördüğünüz cihaz örnek bir Android tv box cihazıdır. Bu cihaz gibi bir çok marka model mevcuttur. Bu cihazlar hdmi kablosu ile tv’ye bağlanan bir çeşit medya oynatıcıdır. Android işletim sistemi sayesinde Google play store’da bulunan uygulamaları Tv box’a indirebilir ve kullanabilirsiniz. Tüm smart tv özelliği olmayan tv’ler için uygundur. Sadece Tv’nizde Hdmi girişi olması yeterlidir.

tv’yi smart tv yapmak için tv box özellikleri nasıl olmalı?

tv’yi smart tv yapmak için kullanılan Android tv boxlar 200-800 TL arasında değişiyor. Örneğin Xioami marka tv box fiyatı 450-500 lira arasında değişmektedir. Daha uygun fiyatlı cihazları da tercih edebilirsiniz. Ancak alacağınız cihazın en az 8 Gb dahili hafızaya ve 2 Gb ram’e sahip olmasını tavsiye ederim(daha düşükte olabilir ancak donma sorunu yaşanabilir). Bu özellikte bir cihazı uzun yıllar problemsiz kullanabilirsiniz. Ben kendi kullandığım smart tv android olmadığı için ve istediğim uygulamaları mağazasında barındırmadığı için 16 gb disk ve 2 gb ram’e sahip bir tv box aldım. İçerisine aşırı fazla uygulama yüklemeyecekseniz 8 gb yeterli olur.

Netflix olmayan tv’ye netflix eklemek

Son zamanlarda Arçelik- Beko Smart tv’lerde netflix sorunu yaşandığını öğrendim. Yine kulaktan duyma aldığım bilgilere göre Arçelik firmasının netflix ile anlaşması bitmiş. Ne kadar doğrudur bilemem ama sonuç olarak arçelik tv’lerde netflix kullanılamıyor. Dünyanın en popüler uygulamalarından netflix olmayınca smart tv’nin de pek bir anlamı kalmıyor. Firmanın bu konuyu çözmesini beklemek yerine yukarıdaki Tv Box cihazlarından biri ile siz de Arçelik-Beko marka smart tv’nizi Android smart tv’ye dönüştürebilirsiniz.

Son olarak aşağıdaki linkten çeşitli marka tv box’ların fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Not: Reklam değildir :)

https://www.akakce.com/arama/?q=tv+box


Bunlar da İlginizi Çekebilir
0 0 oylar
Makale Reyting
Abonelik
Bildir
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster