Smartwatch Wear OS kişiler sorunu çözümü

MOBİL TEKNOLOJİ kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 38 okundu

Smartwatch wear os kişiler sorunu, android smartwatch kişiler problemi, smartwatch kişiler silme işlemi, fossil smartwatch kişiler silme

Google geliştirdiği Wear OS uygulamasıyla akıllı saat sektöründe bir çok marka ile işbirliği içerisinde. Bende google wear os yazılımı kullanan Fossil Smartwatch kullanıyorum. Bir çok kişi gibi bende saat rehberi ve telefon rehberi arasındaki senkronizasyon hatasını yaşadım. Uzun uğraşlar sonucu Smartwatch wear os kişiler sorunu çözümünü bulabildim.

Wear os kişiler sorunu çözümü

Telefonunuzdaki wear os uygulamasından akıllı saatiniz ile eşleştirme yaptığınızda telefon rehberiniz akıllı saatinizin kişiler kısmına kopyalanır. Buraya kadar sorun yok, ancak telefonunuzdaki kişileri silseniz bile akıllı saatinizde aynı kişi kayıtlı kalmaya devam ediyor. Bende Fossil Smartwatch ürününde bu sorunu yaşadım. Öyleki defalarca akıllı saati sıfırlamama rağmen sorunu çözemedim. Her yeni kurulum yaptığımda rehberdeki eski kişiler karşıma çıktı. İnternette araştırma yaptığımda bir çok insanın aynı sorunu yaşadığını gördüm. Uzun uğraşlar sonucunda sorunun wear os uygulamasından kaynaklandığını çözebildim.

Wear Os uygulaması ilk kurulumda tüm kişilerinizi uygulama belleğine kaydediyor ve yeniden kurulum yapsanız dahi eski kurulumdaki kişileri geri yüklüyor. Dolayısıyla siz akıllı saatinizi ve telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlasanız bile Wear Os eski numaralarınızı saatinize eklemeye devam ettiği için eski telefon kayıtlarından kurtulamıyorsunuz. Ancak aşağıda anlattığım işlemleri yaparsanız Smartwatch wear os kişiler sorunu nu çözebilirsiniz.

Smartwatch wear os kişiler sorunu

İlk olarak Wear os uygulamasına basılı tutun ve ardından “uygulama bilgileri” seçeneğine tıklayın. Sonrasında gelen ekranda yukarıdaki resimde görüldüğü gibi “depolama” seçeneğine tıklayın.

Smartwatch wear os kişiler sorunu

Daha sonra önünüze yukarıdaki pencere gelecek. Burada “veriyi sil” ve “önbelleği temizle” butonlarına tıklıyoruz.

Son olarak saatimizi sıfırlayıp yeniden bir kurulum gerçekleştiriyoruz. Wear Os uygulamasındaki eski verileri sildiğimiz için, Wear os telefondaki güncel kişiler listesini saate yükleyecektir.

Tüm bu işlemlerin ardından Smartwatch wear os kişiler sorunu çözüme ulaşacaktır. Aslında basit bir işlem ancak sorunun neden kaynaklandığını bulmak biraz zaman alıyor. İnternette bu sorunun çözümünü ilk olarak biz yayınladık. Aynı sorunu yaşayan yabancılar için yazının bir de ingilizce versiyonunu paylaşacağım.

Sorununuzu çözemezseniz bana Yorum kısmından yorumda bulunmayı unutmayın. Tabi istek, öneri ve teşekkür için de yazabilirsiniz.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Son Yorumlar

 • Akifturan

  Merhaba yazıdakilerden başka liste yok maalesef. kendi listenizi chansort programı ile düzenleyebilirsiniz. https://www.akifturan.com/smart-tv-kanal-duzenleme-programi-chansort/
 • Misafir

  Selamlar. ue40d 7000 kanal listesi güncel olarak var mı?
 • Xhamstere Giriş 2017 Android - TurkeyInput

  […] 12. Telefondan Yasaklı Sitelere Giriş Uygulamaları – Akifturan.Com […]
 • Akifturan

  Merhaba elimde liste yok maalesef Chansort programı ile kendi listenizi düzenleyebilirsiniz