Sony Tv Kanal Listesi Editörü

UYDULAR & KANAL LİSTELERİ kategorisinde yazıldı. 86 yorum yapıldı, 18120 okundu

Sony Tv Kanal Listesi Editörü ile tv kanal listenizi bilgisayarda düzenleyerek tek tek sıralama yapmak için ugraşmazsınız.SonyEditör ücretsiz

Sony Tv Kanal Listesi Editörü ile Sony marka bir smart Tv’nin uydu kanallarını tek tek sıralama yapmak yerine SonyEditör ile mevcut kanal listenizi bilgisayarınıza aktararak sıralamasını kendi isteğinize göre düzenleyebilirsiniz.Böylece hem zamandan tasarruf etmiş olursunuz hem de sevdiğiniz kanalları tv listenizde ilk sıralara yerleştirebilirsiniz.


Programın görüntüsü aşağıdaki resimdeki gibidir.Kullanımı oldukça basittir ve Türkçe dil seçeneği vardır.

SonyEditor 1.2.0  indirme linki: https://www.sony.com.tr/electronics/support/downloads/00014977

veya sitemiz üzerinden direk indirebilirsiniz: https://akifturan.com/wp-content/uploads/2021/05/SonyEditor.zip

Sony Tv Kanal Listesi Editörü

Sony Tv Kanal Listesi Editörü Kullanımı

Sony Tv Kanal Listesi Editörü ‘nde Tv listenizi düzenlemek için aşağıdaki adımları uygulayın ;

  • İlk olarak kanal listenizi dışa aktarmanız gerekmekte, Tv’nizin usb girişine boş bir usb bellek takarak kumandanızdan şu adımları uygulayın:  HOME / Ayarlar / Dijital kurulum / Program Listesi Aktarımı / Ver / Evet
  • Kanal listenizi usb’ye aktardınız ve şimdi usb bellekteki xml uzantılı dosyayı bilgisayarınıza aktarın ve SonyEditör programında açın.
  • Kanalları sürükleyerek yerlerini değiştirebilirsiniz. Sıralama işiniz bittikten sonra Dosya/Sakla(Kaydet) yapın ve kaydedin.
  • Yeni xml dosyanızı usb belleğe aktarın ve Tv’nize takın. Kumandanızdan şu adımları uygulayın ; HOME / Ayarlar / Dijital kurulum / Program Listesi Aktarımı / Al / Evet  adımlarını uygulayın. Kanal listesi Tv’nize yüklenmiştir.

Program düzenlediğiniz kanal listesini 101’den başlatıyor. Eğer 1’den başlamasını istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın:

Bir kanal seçin ve seçtiğiniz kanal üstünde ( ctrl + M ) kısayolunu kullanın ve taşı adlı pencereye 1 yazın. Bu şekilde seçtiğiniz kanal 1. sırada olacak.Sonra 1. sıranın üstüne geliyoruz ve ( ctrl + N ) kısayolunu kullanıyoruz.
İlk sıradaki kanal 2’ye geçiyor ve 1. sıra boş olarak kalıyor. Herhangi bir kanalı 1.sıraya sürüklediğimizde 2.3.4.. rakamları kendi ekliyor .
2-3-4.. var 101 ile arası boş kaldı, nasıl dolduracağız ?
( ctrl+A ) ile bütün kanalları seçip, daha sonra “ctrl“ye basılı tutarak 1. 2. 3. 4. kanallardaki seçimi fare ile tıklayarak kaldırın ve seçili kalanları 1 2 3 4’teki boş yere sürükleyin. Böylece orası da kapandı.
kanalları tek tek sürükle bırak yapmak yerine “ctrl”den elinizi çekmeden fare ile 1’den fazla seçim yapabilirsiniz,
Listemizi “Dosya” ve “sakla” dedikten sonra  kaydedebilirsiniz.

Ayrıca isterseniz daha önce yayınlamış olduğum Sony Smart Tv Sıralı Kanal Listesini İndirip Tv’nize Uygulayabilirsiniz.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
5 1 oy
Makale Reyting
Abonelik
Bildir
86 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster

[…] SonyEdiyor ile kanal listesi düzenleme yazısı linki : https://www.akifturan.com/sony-tv-kanal-listesi-editoru […]

yakupefe
4 yıl önce

merhaba AKİFTURAN Bey öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim çok yardımcı olduğunuz.
televizyonum sony bravia KD-55XD7005
Tüm bu işlemlerin sonucunda kanallarım ile radyo kanallarım birbirine girmiş durumda tv den program düzenle kısmından düzenlemek istediğimde kanallar gayet düzgün duruyor aynen sizin tarif ettiğiniz şekilde ancak kanal izleme yerine girdiğimde yine birbirine karışmış şekilde duruyor bunu çözmem için bana yardımcı olurmusunuz.

Can
6 yıl önce

Merhabalar, Ben 2 gün önce Sony KD55A1 55 OLED TV aldım. Benim problemim kanalları USB belleğe aktarmak istediğimde (Program Listesi Aktarımı) bölümü aktif değil. Bunu nasıl aktif edebilirim? Lütfen bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Seyt
2 yıl önce
Cevapla  Akifturan

Bendede aynı problem var biçimlendirmeme rağmen çekemiyorum kanalları

Furkan
6 yıl önce

Merhaba,

Sony editor uygulamasında sadece tek kanal frekansı ekleyebilir miyiz ?

Misafir
6 yıl önce

KD-55XE7005 modeli olan televizyonum youtube hatası verdi, kanal listesini yedeklemeden fabrika ayarlarına döndürdüm. tekrar kurulum yaparak başladım fakat tüm uydu ayarları sıfırlandı ve ne kadar tarama yaptıysam da teknik servisin kurulum yaparken oluşturduğu kanal listesini elde edemiyorum, mesela trt1 hd kanalının sırası 600 lerde çıkıyor, eski listede trt ler ilk sıradaydı, tüm avrupa kanalları çıkıyor bir türlü türksat kanalları özellikle hd kanallar çıkmıyor, tüm tarama şekillerini denedim fakat bir türlü olmadı, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.