Takip Ettiğim Türk Youtube Kanalları

YAZILARIM kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2993 okundu

Takip edilmesini önerdiğim Türk youtube kanalları ve Türk Youtuberlar. En sevilen Türk youtube kanalları alex745alejandro/Ali Can

Youtube tartışmasız dünyanın en iyi video servisi ve bende sık kullandığım bu serviste takip ettiğim Türk Youtube Kanalları ‘nı paylaşmak istedim. Listeyi zaman zaman güncelleyerek yeni takip ettiğim ve takip edilmesini önerdiğim kanalları paylaşmaya devam edeceğim.

Bu arada baştan söyleyeyim Youtube da fazla vakit geçirmeme rağmen takip ettiğim kanal sayısı azdır. Çoğu insan gibi bende Türk Youtube kanalları ‘nın kalitesizliğinden şikayetçiyim. Para kazanmak için, önüne gelen youtube kanalı açıyor. Bu nedenle youtube’da rastgele videolar seyretmeyi severim ve sık sık “Arif’in manchester’a attığı golü arıyordum nereye geldim” deyimini kullananlar gibi, bir konudan bir konuya atlarım.

1- Hayrettin

Türk youtube kanalları

İtiraf etmeliyim Hayrettin ilk zamanlar Okan Bayülgen‘in programında ara sıra gözüktüğünde pek ışık göremiyordum. Biraz da Okan Bayülgen‘in gölgesi ardında kalıyordu sanırım. Ama Youtube kullanımı yaygınlaştıkça Hayrettin‘in yıldızı parlamaya başladı. Televizyonlar da fazla gözükmese de, kendisi Youtube ‘u aktif olarak kullanan birisi . Zaten günümüzde Televizyonun yerini internet televizyonculuğu alıyor. Yeni kurulan Youtube Tv ‘de bunun bir örneği. Türk Youtube Kanalları hakkında yazı yazıp Hayrettin ‘den bahsetmemek olmazdı.

Hayrettin Kanalı: https://www.youtube.com/user/hayrettin

2- Cem Yılmaz

Yukarıda gördüğünüz gibi Cem Yılmaz filmlerinden ve Stand up gösterilerinden kesitleri bulabileceğiniz Cem yılmaz resmi kanalını 2 Milyondan fazla kişi takip etmektedir. Önünüze arada bir Cem Yılmaz videoları gelsin istiyorsanız takip edebilirsiniz.

3- Kafalar

Kafalar sizlerinde bileceği gibi ilk başlarda çoğu kişi gibi amatör olarak başladıkları Youtube kanalı işine artık profesyonel olarak devam etmekte. Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin üçlüsünden oluşan ve eğlenceli videolar çeken bu ekip her geçen gün popülaritesini arttırmakta. Ben Youtube Kanalları ‘nı biraz gecikmeli takip etmeye başladım. İlk izlediğim videoları “Gürcistan’da 50 Lari ile bir gün geçirmek” videosuydu. Ancak daha sonra izlediğim Kışkırtma videolarını da severek izledim. Son zamanlarda ekledikleri bazı videoları eskilerinin tadında olmasa da hala takip etmekteyim.

4- alex745alejandro/Ali Can

Ali Can abi neden bu kadar uzun bir kanal ismi tercih etti bilmiyorum :) Ama kendisi çok eğlenceli, neşe dolu ve sohbeti on numara bir insan. İlk zamanlar tır şöförlüğü yaparken çektiği videoları paylaşırdı ancak şimdi çok çeşitli videolar yayınlamakta. Ali Can abimiz videolarını izleyenlere, samimiyetini hissettirebilen nadir insanlardan. Bu bence en önemli özelliği. Yani yolda görseniz direk çekinmeden muhabbet edebileceğiniz türden biri. Kendisi Almanya‘da yaşıyor ve memleketi Ürgüp. Bir gün denk gelirse kendisiyle tanışmayı çok isterim. Mart 2017 tarihi itibariyle 126 bin abonesi var. Aşağıda fragman tadında bir videosunu paylaşıyorum. Takip ederseniz pişman olmayacağınızı garanti ederim.

Şimdilik Liste bu kadar…

Geçenlerde bir bayan youtuber’a ait bir video izlemiştim. Bu videoyu izlememin amacı, bu kadar takip edilen birinin neden takip edildiğini öğrenmekti. Ancak videoya girişte 5 kere Merhaba Arkadaşlar deyince videoyu kapattım :) Takip edebileceğim kanallar bulabilirsem listeye eklerim.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
0 0 oylar
Makale Reyting
Abonelik
Bildir
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster