Türksat 4A Kurulum,Güncelleme Resimli

UYDULAR & KANAL LİSTELERİ kategorisinde yazıldı. 3 yorum yapıldı, 13510 okundu

Türksat 4A Kurulum türksat 4a kurulumunu ve güncellemesini yapmanıza yardımcı olacak bilgiler otomatik kurulum frekansı TKGS uydu güncelleme

Türksat 4A kurulum işlemi, TKGS yani Türksat Kanal Güncelleme Sistemi bulunan Tv ve Uydu Alıcılarında otomatik olarak yapılmaktadır. Eğer Tv‘niz veya Uydu alıcınız Otomatik Güncellenmemiş ise yazıda anlatılanları uygulayarak manuel olarak Türksat 4A güncellemesi yapabilirsiniz.

türksat 4a kurulum

Türksat 4A Kurulum Güncelleme

1) İlk önce bütün kanalları silmeniz şart. Fabrika Ayarları Seçeneğini kullanarak bu işlemi yapabilirsiniz. Tüm kanalları silme nedeni üst üste kanal yüklemesi yapmamak içindir.

2) Sonra Tv ya da Uydu alıcınızın Uydu Kurulum Menüsüne girerek Otomatik arama yapın. Eğer otomatik arama yaptığınızda kanallar bulunmuyorsa Türksat 4A otomatik arama frekansını ekleyerek tekrar arama yapmanız gerekiyor.

Türksat 4A kurulum otomatik arama frekansı 1 :

Frekans: 11844 MHz
Polarizasyon: Dikey – V – (Vertical)
Sembol oranı (Symbol Rate): 2222 Ksymb FEC: 3/4

Türksat 4A otomatik arama frekansı 2 :

Frekans: 11747 MHz
Polarizasyon: Yatay -H – (Horizontal)
Sembol oranı (Symbol Rate): 27500 Ksymb FEC: 5/6

3) Şebeke – Network Taraması = Açık – eğer böyle bir menü varsa açık olması gerekiyor aksi halde kanalları bulamayabilir. Her Tv ve uydu alıcısında olmaz.

Kanal Tipi = şifreli + şifresiz + Ağ ( var olanlar için HASSAS seçeneği seçilmeli)  İsterseniz sadece şifresiz kanalları da arayabilirsiniz tamamen size kalmış.

Kanal Türü = TV + Radyo = Hepsi  Burada da isterseniz hepsini ya da sadece Tv seçebilirsiniz.

Mini uydu alıcısı kullananlar için, çoğu mini uydu alıcısında Kör arama seçeneği ve Hassas Arama seçeneği vardır. Hassas aramayı her aramada seçmenizi tavsiye ederim. Kör Aramayı ise eksik kanal varsa seçmenizi tavsiye ederim.

4) Aramayı başlatın ve bir kaç dakika kanalların bulunmasını bekleyin. Eğer kanallar bulunduysa kaydederek çıkın.

Umarım Türksat 4A kurulum veya güncelleme işlemini başarıyla tamamlamışsınızdır. Eğer işlem başarısız olduysa aşağıdaki seçenekleri değerlendirin.

Ek seçenek : Bu şekilde tüm kanalları bulamadıysanız, sitemizde bulunan kanal listelerine göz atabilir ve kendi Tv’nize uygun olanını kullanabilirsiniz

https://www.akifturan.com/?s=Kanal+liste

Ek seçenek : Hangi adımda sorun yaşadığınızı yorum kısmından yazabilirseniz belki çözümünü bulabiliriz. Bilmiyorsak bile en azından bir yol gösteririz


Bunlar da İlginizi Çekebilir
0 0 oylar
Makale Reyting
Abonelik
Bildir
3 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Misafir
6 yıl önce

Uydu skartındaki iki kablo çıktı onları geri yerine taktım ama televizyonun görüntüsü gelmedi.

Misafir
6 yıl önce

Arkasındaki iki kablo çıktı onları geri yerine taktım ama görüntü yok televizyonda