Ülke Olarak En Büyük Sorunumuz

YAZILARIM kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 4170 okundu

Bence ülke olarak en büyük sorunumuz içimizdeki irlandalılar. Bu irlandalılar hem Türk olduğunu iddaa eder hem de her yerde Türkiye'yi kötüler

Öncelikle belirtmek isterim ki bu yazıyı yazmama sebep olan şey, az önce denk geldiğim Türkiye’den Neden Taşındım? adlı yazıdır. Arkadaş yazısında 30 yıldır Özal ile başlayan ve hala devam eden bir yozlaşma’dan bahsetmiş. Kısaca özetlemek gerekirse doğduğu ve yetiştiği ülkeyi eleştirmiş. (Yazının linkine Google‘da aratarak ulaşabilirsiniz)

Ülkemizin mükemmel seviyede olduğunu ve sorunsuz bir ülke olduğunu iddaa etmiyorum ama senin bu sorunlarla savaşamayacak kadar korkak olduğunu ve kolay olan yolu, kaçmayı seçtiğini iddaa ediyorum.Eminim sen de benim cahil olduğumu iddaa edeceksin :)

Bu senin beğenmediğin ülkenin sınırları kan ile çizildi ve senin gibi bu ülkeye hiç bir şeyini feda etmemiş birinin bu ülkeyi kötülemeye hakkı yok. Bu ülke 40 Yıldır Terör ile mücadele ediyor, Halen bu mücadelede Polisimiz, Askerimiz Şehit oluyor. Bu ülke İçerisindeki hainler ile mücadele ediyor, Senin kaçıp gittiğin İngiltere ile Abd ile mücadele ediyor, Senin ülkemizi karşılaştırdığın Avrupa ülkelerinin hangisinde bu sorunlar var ?

Ülkemizin gelişmesini engelleyen ve her 20 yılda bir DARBE girişiminde bulunan ülkeler bu senin övdüğün ülkeler değil mi ? o kötülediğin Ortadoğu’yu kana bulayıp sömürge haline getiren ve cehalete sürükleyen senin bu övdüğün ülkeler değil mi ? Aliya İzzetbegoviç’in bir sözü var ;

“Bunu hiç unutma evlat. Batı hiçbir zaman uygar olmamıştır ve bugünkü refahı, devam edegelen sömürgeciliği; döktüğü kan, akıttığı gözyaşı ve çektirdiği acılar üzerine kuruludur..”

Bu adam yıllarca senin o öve öve bitiremediğin uygar Avrupalılar ile savaştı. Senin için bir önemi yok belki ama, o Avrupalılar Bosna’da kundaktaki bebekler katledilirken sadece seyirci kaldı !

ülke

30 yıl önce Ülkemizde herşey güllük gülistanlık mıydı ?

Atatürk‘ün temellerini attığı Cumhuriyet, onun ölümünden sonra kimler tarafından şekillendirildi ? Atatürk’ün resmini Türk Lirasından kim kaldırmıştır ? Amerikan yardımı bedava uçaklar varken Türk uçak fabrikasına gerek yok diyerek, uçak fabrikasını kim kapatmıştır, Halkı yoksulluğa, kıtlığa, yağ ve şeker kuyruklarına, hastane ve ilaç kuyruklarına kim mahkum etmiştir, ülke ekonomisini IMF’ye kim teslim etmiştir ?

Atatürk döneminde yapılan demiryolu 2815 km iken, 1940 yılından 2000 yılına kadar sadece 610 km demiryolu inşa edildi. Bu dönemlerde kimler iktidardaydı ?

Televizyonlarda toplumun ahlaki değerlerini yozlaştıran diziler, evlilik programları var doğrudur, maalesef toplumda kaba ve cahil insanlarda var bu dediklerine katılıyorum. Ülkemizde şu an hiç bir sorun yok demiyorum, peki ama senin yaşadığın ülke de hiç sorun yok mu? İngiltere ırkçılığın ana vatanı değil mi ? insanları sınıflara ayırmıyorlar mı?  Bir gün ırkçılığa maruz kaldığında ne yapacaksın orayı da mı terk edeceksin ?


Bunlar da İlginizi Çekebilir
0 0 oylar
Makale Reyting
Abonelik
Bildir
2 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Misafir
7 yıl önce

Boşver be hocam. Kendini allamei cihan sanan ama bildikleri 3-5 abidik gubidik şeyden öteye geçmeyen birilerine birşey anlatmaya çalışmak deveye hendek atlatmaktan daha zor. Bazılarına göre 2001 bazılarına göre Özalla başladı bozulma. OK diyelim ama 1980’e kadar herşey güllük gülistanlıkmıydı? Hayatlarını sadece AKP ya da muhafazakar halka muhalif olmakla şekillendirmiş insanlara ne yapsan boş. Allah islah etsin. Doğrusunu söylemek gerekirse hepsi birden defolup gitse de bir rahat etsek…