Uydu Alıcısının Giriş-Çıkışları Ne İşe Yarar ?

UYDULAR & KANAL LİSTELERİ kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 5974 okundu

Uydu Alıcısının Giriş-Çıkışları nedir. AC (Ac güç kablosu) INPUT : 90 - 250 V arasındaki değerlerde çalışan elektrik kablosudur.

Uydu Alıcısının Giriş-Çıkışları

Uydu Alıcısının Giriş-Çıkışları

AC (Ac güç kablosu) INPUT : 90 – 250 V arasındaki değerlerde çalışan elektrik kablosudur.
RF IN : Normal harici anten bağlantısıdır.
RF OUT : Cihazın tv’ye görüntü çıkışıdır. Tv’nin UHF bandında arama yaparak görüntüyü bulabilirsiniz.
Loop Through: Buradan analog uydu alıcısı bağlantısı yapabilirsiniz.
LNB IN : Lnb girişi
TV : Skart tipli tv bağlantısıdır. Eğer tv’nizde skart girişi var ise standart ara kablo yerine skart ile bağlantınızı yapmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde görüntü çok daha net olacaktır.0V / 12V : Harici 0V / 12V anahtar bağlantısı.
VIDEO : Tv ya da başka bir aygıta ait video bağlantı portu.
ATN IN : Harici anten girişi.
AUDIO R/L : Harici ses sistemleri bağlantısı ( R = sağ , L = sol ).
RS-232 ****** PORT : RES-232 kablo bağlantısı. Bilgisayara veya diğer bir cihaza bağlamak için kullanılan kablonun takıldığı yer.
SPDIF : Dijital surround ses birimi.LNB aut girişi.
Arkadaşlar uydu cihazlarının harici olarak bulunan aut çıkışından harici bir cihaz daha takılabilir .. nasılmı ! iki cihazında V ve H kanal sıralamaları aynı olacak.Yani, 1. kanaldan 50. kanala kadar V polariterde olan kanallar 50 den 100 kadarda H polaritede yayın yapan kanalar sıralancak her 2 cihazında kanal sıralaması !!!.yalnız burda dikkat edilecek husus cihazların v – h cakışmasını önlemek için her iki cihazında aynı polariterlerde yayın yapan kanallarda olması gerekiyor..v.h çakışmasını önlemek için.yok eyer böylede işinize gelmiyorsa !!! kullandığımız cihazın aut çıkışından diğer odada kulandığımız cihazın in girişine giriyoruz. gine aynen yalnız bu her iki cihazda aynı anda açık olmayacak.yani diğeri açık iken bir diğeri stand by konumunda olacak.böylece hiç bir v h – çakışması olmadan her 2 cihazı da kullanmış olacağız.Yalnız biri açıkken birisi stand by konumunda olması koşuluyla.
Uydu Alıcısının Giriş-Çıkışları yazısı bu kadar.Umarım faydalı olmuştur.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Son Yorumlar

 • Akifturan

  Merhaba sanırım turk telekom modemi kullaniyorsunuz. Turk telekom modemlerinde böyle bir sorun var. Ama bağlananların tümünü görmek için size 2 uygulama önereceğim. Fing veya Wifiman uygulamalarından...
 • Misafir

  merhabalar en mac filtrelemeyi bulamıyorum ve daha fazla kişi bağlanmasına rağmen bağlananların sadece 4ü gözüküyor ne yapmalıyı . yardımcı olursanız seevinirim.
 • Akifturan

  Merhaba yazıda anlatılanları denediniz mi? mesela başka bir şarj aleti ile denediniz mi?
 • Akifturan

  liste için teşekkürler emre bey