Veri Kurtarma Programları Pc,Usb,Harddisk

BİLGİSAYAR VE İNTERNET kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4475 okundu

Bilgisayarınızdan, Usb Diskinizden, Harddiskinizden kısacası herhangi bir bellekten silinen verilerinizi kurtarmak için ücretsiz Veri Kurtarma Programları

Arama motorlarında veri kurtarma şeklinde arama yaptığınızda bu işten para kazanmak için kurulmuş siteler olduğunu görebilirsiniz. Ama veri kurtarma işlemi için para vermenize gerek yok, bu işlem sanıldığı kadar zor bir işlem değil.

Bilgisayarınızdan, Usb Diskinizden, Harddiskinizden kısacası herhangi bir bellekten silinen verilerinizi kurtarmanın veya Bozulan disklerinizin içinde kalan verilerinizi kurtarmak için bir çok program var. Bunlardan en yararlı olanları yazının devamında bulabilirsiniz.

1.Recuva

silinen-dosyaları-kurtarma

 

Recuva bilgisayarınızdan veya taşınabilir diskinizden silinen dosyaları kurtarma konusunda yardımcı olan ücretsiz dosya kurtarma programıdır. Dosya kurtarma konusunda en iyi programlardan biridir. Ayrıca bozulan Usb bellek veya Hardisk’lerinizdeki dosyalarıda kurtarabilirsiniz.

Bilgisayarınızdan istemeyerek önemli dosyalarımızı silebiliyoruz. Bunun yanı sıra USB bellekler ve hafıza kartlarının yapıları gereği bu belleklerden silinen dosyalar Geri Dönüşüm Kutusu’na gönderilmemektedir ve bu dosyaları geri getirmek mümkün olmamaktadır

İşte böyle durumlarda Recuva imdada yetişiyor ve dosyalarımızı kurtarıyor. Recuva‘nın kullanımı oldukça kolaydır sihirbazı çalıştırdığınızda karşınıza gelen adımları takip ederek dosyalarınızı kolayca kurtarabilirsiniz

Programı indirmek için Tıklayınhttps://www.piriform.com/recuva

2.DiskDigger

DiskDigger_dosya-kurtarma-programi

Diskdigger, sadece bilgisayarınızdan değil, Usb bellek, Harddisk, Sd Hafıza kartlarından da veri kurtarabileceğiniz ücretsiz bir yazılımdır. Bu program sayesinde silinen müziklerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve dökümanlarınızı kurtarabilirsiniz.

DiskDigger tekrar tekrar formatlanarak sağlığı bozulan diskleri tarayarak silinen dosyalarınızı bulmanıza olanak tanır. DiskDigger ayrıca taşınabilir dosya olarak ta kullanılabilir ve kurulum gerektirmez. Dosya kurtarma  programları arasında en iyilerden biridir.

DiskDigger İndirmek İçin Tıklayınhttp://diskdigger.org/download

3-UndeleteMyFiles

silinen-resimleri-kurtarma

UndeleteMyFiles programı basit arayüzü ile kullanıcı dostu olan ücretsiz bir veri kurtarma programıdır. Sadece iki adımda bilgisayarınızdan, harici disklerinizden, hafıza kartlarınızdan dosyalarınızı kolayca kurtarabilirsiniz.

Program ayrıca MS Outlook Express, MS Outlook gibi e-posta istemcileri ile de uyumlu çalışır ve  önceden silinen e-postalara ulaşmanıza imkan sağlar.

Programı indirmek için Tıklayınhttp://www.tamindir.com/undltm

Bu üç program ücretsiz olarak en iyilerdendir ve bilgisayarınızdan silinen dosyalarınızı, Telefonunuzdan silinen dosyalarınızı, bozulan usb veya harddisklerinizde bulunan verileri kurtarmanıza olanak sağlar.Unutmayın ki hiç bir yöntem %100 çözüm olmayabilir.Umarım üç programdan biri işinizi görür.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
0 0 oylar
Makale Reyting
Abonelik
Bildir
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster