Vestel Kanal listesi düzenleme programı

UYDULAR & KANAL LİSTELERİ kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 103 okundu

Vestel tv kanal listesinizi bilgisayarda düzenlemeye yarayan Vestel kanal listesi düzenleme programı Nova SatcoDX tamamen ücretsiz, kullanımı kolay bir programdır.

Vestel kanal listesi düzenleme

Bilgisayarınızdaki bu programla (* .sdx) uzantılı dosyaları görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. İşleme başlamadan önce mutlaka mevcut Sdx dosyasını yedekleyin.
Herhangi bir sorun yaşarsanız, eski kanal listenize geri dönebilirsiniz.
Uygulama Vestel Smart Led TV ve vestelin ürettiği Hi-Level , Regal, Toshiba vb. marka ve modeller için test edilmiştir. Vestel üretimi olan Tv’lerde kullanılabilir.

İşletim Sistemi: Windows
Platformu: .Net Framework 3.5
Çoklu Dil: Evet – Türkçe, English, Deutsch, Français, Español

Program Linki: https://sourceforge.net/projects/novasatcodx/

Programın Kullanımı ; fat32 şeklinde biçimlendirilmiş bir Usb belleği Tv’ye takıyoruz. Daha sonra Ayarlar’dan kanal listesini Dışa Aktarma seçeneğini bularak, kanal listesini usb’ye aktarıyoruz.

Ardından Nova SatcoDX programını açarak MENÜ > SatcoDx Yükle ‘ye tıklayın ve .sdx uzantılı kanal listesini programa aktarın. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra yine menüden dosyayı masaüstüne kaydediyoruz. Ardından tekrar dosyayı usb bellek içine atarak Tv’ye takıyoruz. Yine Ayarlar kısmından kanal listesini içe aktarma menüsünü bularak dosyayı Tv’ye aktarıyoruz. Bu menü bazı modellerde şu şekilde bulunabilir; AYARLAR >UYDU AYARLARI > UYDU KANAL TABLOSU > USB’DEN TV’YE YÜKLEME

Bu şekilde NovaSatcoDX programı sayesinde tek tek uğraşmadan Vestel Kanal listesi düzenleme işlemini tamamlayabilirsiniz.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Son Yorumlar

 • Akifturan

  Merhaba o işlem için unroot yapıldıktan sonra farklı programlar kullanılıyor. Yani tek başına unroot yapmak yeterli değil
 • Burak

  Oncelikle merhaba. Unroot işlemi dosyaları geri getirir mi? Foto,vs.
 • Misafir

  merhaba bana guncel kanal lıstesı verebılırmısın tv bodel numarası LG50NANO796 ındırıyorum burdan ama kopyalma hatası verıyo
 • Akifturan

  Merhaba maalesef. şu an için xiaomi için kanal listesi editör programı çıkmadı.