WordPress Mail Gönderme Sorunu Çözümü

WEBMASTER kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4128 okundu

Wordpress Mail Gönderme konusunda sorun yaşıyorsanız bu yöntemle maillerinizi kolaylıkla gönderebileceksiniz.Wp smtp eklentisi ve gmail

WordPress Mail Gönderme Sorunu Çözümü oldukça basit olan genel bir wordpress sorunudur.Wordpress sitenizde mail sorunu yaşıyorsanız muhtemelen bu sunucunuzun mail ayarlarıyla ilgili olabilir.Bu sorunu  Gmail,Outlook,Yahoo vb. hesaplarınızın SMTP ayarlarını yaparak çözebilirsiniz.Bunun için de Wp Mail SMPT Eklentisini Kurmalısınız. WordPress Mail Gönderme Sorunu Çözümü :

 • İlk olarak Wp Mail SMPT Eklentisini Kuruyoruz.  https://wordpress.org/plugins/wp-mail-smtp/ Adresinden indirebilir veya sitenizin admin panelinden kurabilirsiniz
 • Eklentiyi kurduktan sonra etkinleştirin ve  Ayarlar > Email sekmesinden eklentinin ayarlarının yapıldığı sayfasına girin.

Wordpress Mail Gönderme

 • From Email: Bu kısım siteden gönderdiğiniz mail’i alan kişinin gönderen kısmında gördüğü mail adresidir.From Name: Bu kısım ise mailin gittiği kişide gözüken gönderen ismidir.Sitenizin adını yazabilirsinizMailer: Bu kısımda kesinlikle “Send all WordPress emails via SMTP.” seçeneğini seçmelisiniz.Return Path: Bu ayar olduğu gibi kalabilir.SMTP Host: Bu kısma SMTP host adresinizi yazınız. GMail için SMTP Host: smtp.google.com

  SMTP Port: Gmail için : 465

  Encryption: Gmail için : SSL

  Authentication: Burayı Yes: Use SMTP authentication.” yapın.

  Username ve Password: Bu kısma Gmail kullanıcı adı ve şifresinizi yazmalısınız.Ben anlatımı Gmail’e göre yaptım siz başka bir servis sağlayıcıda kullanabilirsiniz.

Son olarak Gmail’den bir kaç izin ayarı yapmalısınız.

https://www.google.com/settings/security

adresinden “Daha az güvenli uygulamaların Google Hesabı’na erişimi etkinleştirilmiş” şeklinde yapılandırılmış olması gerekmektedir.

Wordpress Mail Gönderme

Bundan sonraki aşamada ise başka yerden yapılan bağlantının güvenlik zaafı gibi algılanmasının önüne geçmektir. Eğer bu adımı yapmazsanız gmail şifrenizi sürekli sıfırlamanızı isteyecektir.

Bu ayarı yapmak için Gmail hesabımızda sağ üst köşedeki dişli çark simgesini tıklayıp Ayarlar bölümüne giriyoruz.

Wordpress Mail Gönderme

Ayarlar bölümünden Yönlendirme ve POP/IMAP sekmesini tıklıyoruz. Burada IMAP’i Etkinleştir ‘i seçip Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklıyoruz.

 

Wordpress Mail Gönderme

 

Değerleri doğru şekilde yazdıktan ve Gmail ayarlarını doğru bir şekilde yaptıktan sonra kaydedin ve sonra kendinize test mail’i gönderin.Bütün adımları doğru uyguladıysanız sorun yaşamazsınız.Wordpress Mail Gönderme konusunda sorun yaşarsanız Yorum kısmından iletişime geçebilirsiniz.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
0 0 oylar
Makale Reyting
Abonelik
Bildir
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster