Yandex’in Kurumlar için Mail Servisi Kurulum Resimli Anlatım

BİLGİSAYAR VE İNTERNET kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3862 okundu

Yandex kullanıcılarına sunduğu ücretsiz hizmetlere yenisini ekledi.Yandex'in Kurumlar için Mail Servisi ücretsiz bir servistir.

Yandex'in Kurumlar için Mail Servisi

Yandex Gün Geçtikçe Hayatımızı Kolaylaştıran Servisler Sunmaya Devam Ediyor.Üstelik Bunlar Tamamen Ücretsiz.Kendi Kullandığım Servislerden Örnek Vermem Gerekirse Yandex Disk Dosyalarımı Her Yere Taşımama Olanak Sağlıyor.Ve Yandex Navigasyon Trafik Bilgisi Sağlamasıyla Mükemmel.Son Olarak 18 Mart’ı Unutmayıp Anasayfasında Yer Verdiği İçin Ayrıca Gönlümüzü Fethetmiştir.Son olarak Yandex’in Kurumlar için Mail Servisi ücretsiz olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Gelelim Yandex Kurumlar İçin Mail’i Nasıl Kullanacağımıza…

https://kurum.yandex.com.tr/domains_add/

Adresini Açıyoruz

Yandex.Mail’i kullanmak istediğiniz alan adını belirtin.

Bunun için Alan adını bağla sayfasındaki forma alan adının ismini girmek gereklidir.

Yandex'in Kurumlar için Mail Servisi

Alan adınızı doğru girip girmediğinizi kontrol edin. Alan adı doğru belirtildiyse ve “alan adı mevcut” yazısını görüyorsanız; bağlantı talimatlarının altında yer alan “Alan adını bağla” düğmesine tıklayın.

Yandex'in Kurumlar için Mail Servisi

Eklediğiniz alan adını göreceğiniz “Alanlarım” sayfasına yönlendirilirsiniz.

Yandex'in Kurumlar için Mail Servisi

Alan adları için Yandex.Mail hizmetini kullanmaya başlamak için:

 1. alan adı sahibi olduğunuzu doğrulamanız;
 2. MX-kayıtlarını yapılandırmanız veya alan adınızı Yandex’e atamanız gereklidir.

Alan adınız için yalnızca Yandex hizmetini kullanmak istiyorsanız en iyisi alan adınızı Yandex’e atamak olacaktır. Böylece alan adınız için tüm gerekli ayarlar otomatik olarak yapılandırılacaktır.

Aynı şekilde, barındırma sağlayıcınızda bulunan site için alan adınızı kullanıyorsanız sitenin yönetim panelinden MX kayıtlarını yapılandırmanız daha kolay olacaktır.

Not. Alan adının sahibi olduğunuzu doğrulayarak alan adınıza bağlanmak için kullandığınız Yandex’teki kullanıcı adının alan adı sahibine ait olduğunu göstermiş olursunuz.
Dikkat! Daha sonra bağlanılan alan adında Mail hesabınızı ve diğer hesapları yönetebilmek için Yandex.Mail’e bağlanılan alan adının kullanıcı adıyla giriş yapmanız gerekeceğinden, alan adınız şirkete aitse alan adını kişisel bir hesapla değil ayrı bir hesapla bağlamak daha iyidir. Ayrıca yalnızca Yandex.Pasaport’ta kendiniz hakkında ek bilgi belirtmeniz halinde (güvenlik sorusu, cep telefonu numarası, ek posta adresi, tam isim ve benzeri bilgiler) hesabınıza erişimi kurtarabileceğinizi unutmayın. Tüm bilgilerin doğruluğundan, ek bir posta adresine veya cep telefonuna erişebildiğinizden ve güvenlik sorusuna yanıt verebileceğinizden emin olun.Yandex’in Kurumlar için Mail Servisi kurulumu bu kadar.
Kaynak: www.yandex.com.tr

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Son Yorumlar

 • Akifturan

  evet lg için Chansort programını kullanabilirsiniz. bir de şöyle bir program var: https://www.setedit.de/SetEdit.php?spr=2&Editor=173&device=LG
 • Yunus

  tekrar selamlar akif bey LG için varmıdır ?
 • Akifturan

  Merhaba tv modeline göre çeşitli programlar var. Sony için Sonyeditor mesela
 • yunus

  Akif bey selamlar TÜRKSAT tan alınan excel dosyasını açıp düzenleyecek veya mevcut listeye ilave edip aktarabileceğimiz başka bir program varmıdır Teşekkürler