Yasaklı Sitelere Giriş İçin Tüm Yöntemler

DNS & ÖZGÜR İNTERNET kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4435 okundu

Yasaklı Sitelere Giriş İçin Yöntemler- proxy siteleri, vpn programları, dns değiştirme,yeni dns adresleri 2016 engellenen sitelere girme

Yasaklı Sitelere Giriş İçin yöntemler, proxy siteleri, vpn programları, dns değiştirme,yeni dns adresleri 2016 ve daha fazlasını yazıda bulabilirsiniz

Yasaklı Sitelere Giriş İçin

Bilindiği Gibi Yasaklı Sitelere Giriş İçin Bir Çok Yöntem Bulunmakta Bunlardan Bazıları İşe Yararken Bazıları İstediğimiz Siteye Girmemize İmkan Tanımıyor.Yasaklı Sitelere Girmenin Tüm Yöntemlerini Yazımızda Paylaşıyoruz.

1. Yasaklı Sitelere Giriş İçin Proxy sitelerini kullanabilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Giriş İçin hidemyass.com ve vtunnel.com gibi proxy siteleri kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu sitelerdeki kutucuğa girmek istediğiniz sitenin adresini yazıp ENTER’a basmaktır. Ancak bu yöntemin, her yerden fırlayan reklamlar ve girdiğiniz yasaklı sitenin tüm özelliklerinden yararlanamama olasılığının bulunması gibi olumsuz yönleri de yok değil.

Proxy Sitelerinden Bazıları;

 www.gizlen.net

www.ktunnel.com

www.vtunnel.com

 

2. DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Alan Adı Sunucusu anlamına gelen DNS ayarlarını değiştirerek de yasaklı sitelere erişebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için Denetim Masası ► Ağ ve İnternet ► Ağ Bağlantıları ► Yerel Ağ Bağlantıları (veya Kablosuz Ağ Bağlantıları) kısmına çift tıklayıp çıkan ekranda Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğine tekrar çift tıklayın. Daha sonra Genel sekmesi altında ‘Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan‘ bölümünü aktive edin. Son olarak Tercih edilen DNS sunucusu kısmına 8.8.4.4, Diğer DNS Sunucusu bölümüne de 8.8.8.8 değerlerini girip Tamam butonuna tıklayın. Aynı şekilde 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 değerleri de işinizi görecektir.

Ayrıca yeni 2017 dns adresi olarak Freenom dns adreslerini de kullanabilirsiniz: 80.80.80.80 ve 80.80.81.81

3. VPN programlarını kullanabilirsiniz.

Basit anlamıyla, internete bir başka bilgisayar üzerinden giriyormuş gibi görünmenizi sağlayan VPN aracılığıyla HotSpotShieldSpotflux, Ultrasurf, ProxySwitcher Bunlardan Bazılarıdır.

4. Tarayıcı tabanlı çözümleri deneyebilirsiniz.

Bazı web tarayıcılarına kuracağınız eklentilerle de yasaklı sitelere erişebilirsiniz. Chrome için ZenMate, Firefox için ise AnonymoX eklentisi tüm yasaklı sitelere rahatça girmenizi sağlayacaktır. Bu eklentilerin yanısıra Tor Browser adlı web tarayıcısını indirerek, hiçbir eklentiye ihtiyaç duymadan kimliğiniz gizli bir şekilde yasaklı sitelere rahatça giriş yapabilirsiniz.
Not: Eğer mobil bir cihazla yasaklı sitelere erişmek istiyorsanız şimdi önereceğimiz uygulamalar sayesinde rahatlıkla bu sitelere erişebileceksiniz. Android işletim sistemine sahip bir cihazınız varsa HotSpot Shield ve TunnelBear isimli uygulamaları kullanarak kimliğiniz gizli bir şekilde farklı bir ülkeden giriş yapıyormuş gibi yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Eğer kullandığınız cihaz iOs işletim sistemine sahipse Onavo Extend uygulaması rahatlıkla işinizi görecektir.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
0 0 oylar
Makale Reyting
Abonelik
Bildir
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster