Smart Tv Kanal Listesi Düzenleme Chansort

UYDULAR & KANAL LİSTELERİ kategorisinde yazıldı. 211 yorum yapıldı, 30828 okundu

Chansort Smart Tv Kanal Listesi Düzenleme programı Chansort nasıl kullanılır Chansort indir Chansort kanal düzenleme Chansort Türkçe 2021

Chansort Smart Tv’ler in yaygınlaşmasıyla birlikte kanal listesi düzenleme konusunda doğan isteklere cevap verdi ve chansort kullanımı yaygınlaştı. Artık çoğu yeni nesil Televizyonlarda Dahili uydu alıcısı var ve ekstra bir uydu alıcısı kullanmamıza gerek kalmıyor. Fakat bu dahili uydu alıcısının kanal listesini tek tek sıralamayla uğraşmak pek te kolay bir iş değil. Smart Tv Kanal Listesi düzenleme konusunda yardımımıza Chansort Kanal Listesi editörü koşuyor. Samsung kanal listesi taşıma, Kanal listesi Düzenleme programı Chansort başta Lg ve Samsung olmak üzere, Toshiba, Panasonic gibi bir çok Tv markasının kanal listesi formatını desteklemekte.

Chansort ile Smart Tv Kanal Listesi nasıl düzenlenir?

İlk olarak Chansort Programını Resmi sitesinden İndirerek Bilgisayarımıza Kuruyoruz 

Programı indir

https://github.com/PredatH0r/ChanSort/releases/download/v2021-02-24/ChanSort_2021-02-24.zip

Şimdi düzenlemek için bir kanal listesine ihtiyacımız var, ilk seçenek tv’nizden usb ile kanal listesini almak.

Samsung Marka Tv’lerde   Menü > Yayın > Kanal ayarları > kanal listesi > Al  Menüsünden Kanal Listesini Alabilirsiniz.

Diğer Markalarda’da Kanal Ayarları Menüsünden Kanal Listesini Alabilirsiniz. Hepsini tek tek yazamıyorum çünkü her Tv’de ayarlar farklı.

Eğer Kanal Listesini Alamıyorsanız veya uğraşmak istemiyorsanız Sitemizde Hazır Kanal Listeleri Mevcut. Linkten tv markanıza göre indirebilirsinizhttps://www.akifturan.com/?s=kanal+liste

Kanal listesini hallettiğinizi varsayarak diğer adıma geçiyorum. Chansort Programını açın ve Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi “File” Menüsü Altındaki “Open Tv Data File” a Tıklayın veya ctrl + O kombinasyonu da aynı işlemi yapar.

Chansort

Tv dosyanızı programa eklediğinizde size ingilizce olarak yeni bir liste mi hazırlamak istersiniz yoksa bu listeyi düzenlemek mi istersiniz diye sorucak siz “Modify Current List” seçeneğine tıklayacaksınız.

Program açıldıktan sonra aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kanalları sürükleyip bırakarak yerlerini değiştirebilirsiniz. İşiniz bittiğinde ise dosyayı farklı kaydederek yeni kanal listenizi kaydedip Tv’nize Ayarlar / Kanal Ayarları (Tv’ye göre değişmekte) Bölümünden Yükleyin.

Chansort

Chansort Programının desteklediği tv modelleri

Samsung, Lg ve Panasonic tv’lerin tüm modellerini destekler.

Smart Tv Kanal Listesi düzenleme konusunda takıldığınız nokta varsa yorum bölümünden iletişime geçebilirsiniz. Yorumları bir kaç saat içerisinde cevaplarım. Ayrıca bana twitter.com/akifturancom hesabımdan da ulaşabilirsiniz.

Kanal listesi düzenleme veya programın kullanımı konusunda sorun yaşayanlar aşağıda bulunan bölümden yorum yaparak yardım talebinde bulunabilirler


Bunlar da İlginizi Çekebilir
5 1 oy
Makale Reyting
Abonelik
Bildir
211 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Cem
6 ay önce

Merhaba, Lg Tvimdeki kanal listesini usb ye çekip, onu doğrudan yeni aldığım samsung tv me kopyalayabilirmiyim yoksa bir işlem yapmam lazım mı? Teşekkürler…

mahmut
9 ay önce

Merhaba. Grundig marka tvde usb ye aktar dedim. bin uzantılı bir kanal listesi geldi fakat chansort programı bu uzantıyı okumadı. grundig kanal listesini nasıl düzenleyebilirim ?

fikri ayçiçek
1 yıl önce

Merhaba Sunny android tv ler için dosya uzantısına göre program varmı bildiğiniz
chansoft programında yapamadım