Reklam mesajlarını engelleme e-devlet

GENEL kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 277 okundu

Reklam mesajlarını engelleme e-devlet , vatandas.iys ticari sms ve aramaları engelleme, mesaj atan ve sürekli arayan firmaları engelleme

Firmalardan gelen reklam mesajları ve aramaları canınızı sıkmaya başladıysa ve tek tek iptal yazıp 4 haneli numaralara mesaj atma ile uğraşmak istemiyorsanız, E-devlet üzerinden reklam mesajlarını engelleme hizmetini kullanarak tüm reklam mesajlarından ve aramalarından kurtulabilirsiniz.

E-devlet hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Cep telefonunuza gönderilen ticareti mesaj ve aramaları artık e-devlet hesabı ve internet üzerinden engellemek mümkün. Onaylarınızı kontrol edip, istemediğiniz izinleri iptal edebiliyorsunuz. Bunun için Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi (İYS) https://vatandas.iys.org.tr adresine giriş yapmalısınız.

İys sistemine e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bugüne dek ticari ileti ve arama izni verdiğiniz tüm firmalar listelenecek. Bu listede iznini iptal etmek istediğiniz firmanın yanındaki onay kutucuğuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Reklam mesajlarını engelleme

Daha sonra tercihlerinizi değiştirmek isterseniz sisteme yeniden girip RET kutucuğuna tıklayıp firmanın sizinle tekrar iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Reklam mesajlarını engelleme işleminden önce bir noktaya dikkat etmenizi tavsiye ediyorum !

Örneğin çalıştığınız sigorta şirketinin arama ve mesaj onayını kaldırırsanız, araç sigortanız bittiğinde sizinle iletişime geçemezler ve siz de sigorta bitiş tarihine dikkat etmezseniz mağduriyet yaşayabilirsiniz. Bu nedenle firma reklam izinlerini engellerken dikkat etmenizi öneririm.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
0 0 oylar
Makale Reyting
Abonelik
Bildir
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster